Jump to content

Pristupna cesta privatnim kućama na Radničkoj


anonimno

Preporučene objave

Štovani,

 

Zanima me da li Grad može jednostavno pristupnu cestu privatnim kućama kojom se stanari koriste od kada postoje objekti na parcelama (više od 50 godina) uključiti u rekonstrukciju Radničke ceste. Naime, nalazimo se u I. etapi rekonstrukcije Radničke ceste. Naše kuće se nalaze smaknute od povišene Radničke (visinska razlika u korist Radničke je cca 1,50 m) cca 5-10 m, a pristupna cesta kućama širine cca 3 m ide između glavne ceste i naših kuća, ali u razini s kućama. Nekad davno je ta cesta bila dio ćestica na kojima su napravljene kuće ali to nije nigdje upisano osim kod jednog vlasnika. Sada Grad na toj našoj pristupnoj cesti želi uz same naše ograde i objekte (neki su smješteni uz samu pristupnu cestu, a neki su uvučeni na parcelama) postaviti kanalizacijske, vodovodne i dr. instalacije (neke cijevi su promjera cca 0,80 m), a zatim iznad njih izgraditi nogostup koji je prema projektu širine cca 3,50 m. Pošto će to sada biti brza cesta (tri trake u jednom i toliko u drugom smjeru; neće biti mogućnosti sigurnog uključivanja u promet, pristupa dostavnih vozila za potrebe privatnih tvrtki, vatrogasnih vozila i dr.), volio bih da mi kažete da li im zakon omogućava da grade cestu pod navedenim uvjetima ili da me uputite koji Zakon mogu proučiti kako bih znao dalje reagirati. Nisam siguran da sam naveo sve bitno, ali nadam se da ste shvatili u ćemu je problem. Unaprijed zahvalan :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija