Jump to content

Prigovor na rješenje o prekoračenju brzine


anonimno

Preporučene objave

Uskoro imam ročište na prekršajnom sudu pa vas molim savjet....

 

Snimila me multanova (u biti neznam koga je snimila jer je auto na majku, a više članova kućanstva ga koristi).

 

Na kućnu adresu je nakon pola godine stigla obavijest o poćinjenom prekršaju, na kojem treba navesti tko je upravljao vozilom. Majka kao vlasnik vozila je upisala mene (iako ja nisam sigurna da sam upravljala u navedeno vrijeme motornim vozilom) i poslala to prometnoj policiji.

Nakon 3 mjeseca mi je stiglo rješenje o počinjenom prekršaju s kojim dobivam 1 kazneni bod te 500 + 110 kn kazne.

 

Ja sam na to riješenje uložila prigovor uz obrazloženje da zaista neznam tko je tad upravljao motornim vozilom.

 

Sad sam dobila poziv na sud, pa vas molim za savjet kakve su mi šanse da budem oslobođena krivnje.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li u tom slučaju sud može optužiti moju majku jer je navela "netočne" podatke, tj. poslala je policiji podatke da sam ja tad upravljala motornim vozilom i da ona u tom slučaju bude proglašena krivom za navedeni prekršaj?

 

P.S. nakon koliko vremena nastupa zastara. (Prekršaj je napravljen pred nešto više od godinu dana).

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš kategorički poricat da si ti vozila. Također u vrijeme počinjenja navodnog prekršaja nalazila si se negdje drugdje o čemu postoji veći broj svjedoka. (Pokušat će te navuć da priznaš jer da će ti dat manju kaznu - dobar stari trik)

 

Ovo majka-kći - "ne želim svjedočit" - mi malo previše liči na one odvjetnike iz TV serija - ne znam da baš previše ljudi želi uvlačit starce u postupak.

 

Ako ti ne priznaješ prekršaj to ne znači da je tvoja majka dala netočne odnosno odbila dati podatke o korisniku vozila - to još treba dalje dokazivati. Uostalom nije na tebi da pravdaš šta je netko drugi napisao - mogla je lijepo stavit da je vozio Bandić.

 

Apsolutna zastara nastupa protekom dvije godine od dana počinjenja prekršaja. U ovom slučaju još se po prvostupanjskom rješenju stigneš žaliti VPS, a to zna i potrajat :-)

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo majka-kći - "ne želim svjedočit" - mi malo previše liči na one odvjetnike iz TV serija

 

bojane, registrirani si korisnik, iskoristi privilegiju participacije u studentskom cosetu i tamo komentiraj tv serije.

 

autorici upita: upravo onako kako ti je receno: majka sa pozivom na blagodat nesvjedocenja; ti izricito "nisam vozila".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nemoj mi reć poštovani anonimuse,vidi vidi vidi, šta ti je tatica ili mamica odvjetnik pa imaš pravilan pravni odgoj?

 

A što je sa Perićem, što je sa Kodeksom odvjetničke etike?

 

Da li bi se uopće desilo to prekoračenje brzine da se obzirno odnosila u krajnoj liniji i prema sebi?

 

E moj mali nedorasli balkanski majmunčiću...

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija