Jump to content

Ormar


joan.traveler

Preporučene objave

Suprug i ja cemo se razvesti. Imamo dva maloljetna sina za koje smo se dogovorili da ce zivjeti samnom. Alimentacija, tko zna i tko zna koliko. Nemam neke nade. Odvjetnik njegovog oca, tj. odvjetnik obiteljske firme se želi naci s nama kako bi se utvrdila imovina. Od koje, eto, mogu slobodno uzeti ormar. U braku nismo stekli nikakve nekretnine jer živimo u stanu njegovih roditelja(ni ne želim taj stan), njemu nije bilo dozvoljeno dici kredit i sl. E sada, on je suosnivač firme, pretpostavljam da ima i udio, firma je dobrostojeća. Dakle, pitanje: obziro da me zaista duboko uvrijedio s tim ormarom, rado bih xxxxxxx tu xxxxxx obitelj ko majmun bananu, čisto da ih opecem. Odvjetnik koji bi to uspio bi dobio sve sto bi mogao iskamčiti.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, pripazite na izričaj, jer ćete u protivnom "na hlađenje".

 

Razumijem da su emocije "našpanane" do vrha, ali ovakvim pristupom nećete privući kvalitetne i stručne ljude, već isključivo "lešinare", koji će onda oguliti vas kao majmun bananu.

 

Što se vašeg upita tiče, poslovni udio u firmi vašeg supruga (ukoliko je firma osnovana za vrijeme trajanja bračne zajednice) predstavlja bračnu stečevinu, u kojoj biste vi imali pravo na 1/2, ukoliko bračnim ugovorom niste drugačije utanačili.

 

Vidite i članak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osnovana je prije dvadesetak godina, kuću je kupio otac njemu malo prije prvog braka. Po razvodu prva zena i sinovi su ostali tamo zivjeti. Kad smo se nas dvoje vjenčali prvo ga je otac natjerao da oporučno ostavi kuci sinovima i nakon par godina da kuću prepiše na njega. Sad kad cemo se mi razvesti, od mene se očekuje da pokupim djecu i ORMAR i da idem kud hocu. Imam ja kuda, nije to problem, ali sam ljuta i osjecam se poniženo. Npr za neki stambeni kredit i sl nikad nije bilo govora jer kako ce to izgledati ako jedan *******dize kredit, a firma je dobrostojeća. Imamo gdje zivjeti, ne? Tata određuje sta ce raditi, odredio je da ce na porodiljni, kontrolira ga novcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema svemu napisanome - ispada da je i kuća i poslovni udio u firmi vlastita imovina vašeg uskoro bivšeg supruga, samim time ne predstavlja bračnu stečevinu.

 

Imate eventualno pravo na udio u mogućoj dobiti na ime poslovnog udjela, stečenoj za vrijeme trajanja bračne zajednice. Ali to bi trebalo utvrditi vještačenjem.

 

I ja ću vam za kraj biti brutalno iskren, pa zamjerite mi ako želite, ali od nas dvoje ja sam objektivan, vi niste - traženje zadovoljštine u retalijaciji bivšem donijet će vam samo trenutno zadovoljstvo. Dugoročno ćete požaliti zbog toga. Razumijem da vas njegovo postupanje vrijeđa i omalovažava, ali kako sama kažete, niste u egzistencijalnim problemima, imate djecu, za početak posvetite se njima, a poslije će se život već posložiti. Naći ćete sreću drugdje. Je li doista vrijedno spuštati se na njegovu razinu?

 

Nemojte žrtvovati vlastitu čovječnost za par sekundi navale adrenalina. Pazite, ja vas ne odgovaram od eventualne tužbe, ali realno jedini tko će trljati ruke zbog toga - biti će vaši odvjetnici, jer će vam njihovi troškovi "pojesti" eventualno dobivenu materijalnu korist. Dapače, iz iskustva vam mogu reći da u većini ovakvih slučajeva, ljudi završe "u minusu", tj. više ih koštaju odvjetničke usluge doli eventualno dosuđeni novac.

 

Ali, kao i uvijek - odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija