Jump to content

Kazna i evidencija


Vladek91

Preporučene objave

Pozdrav,

 

kažnjen sam danas od strane "presetrača" u Zagrebu po članku 75. stavka 1. ( radio sam "slalom" između drugih auta). Pošto i jesam kriv te policijia ima i snimku, platio sam odmah pola kazne, 500kn karticom i dobivo potvrdu. Dečku su stvarno bili maksimalno ok. Moje pitanje je, na dnu potvrde o naplaćenoj kasni na mjestu počinjena prekršaja pise: "protiv počinitelja prekrsaja nece se vodititi prekrsajni postupak, izrecena kazna se ne unosi u prekrsajnu evidenciju, a pocinitelj prekrsaja se ne smatra osbom osudenom za prekraj. " Laicki receno, to znaci da mi se ta kazna ne pise nigdje, znaci ako me slucjano opet netko zaustavi oni to nece vidjet? Nisam idiot, ovo mi je prva kazna u 6godina koliko vozim, samo me zanima.

Hvala.

LP Vlado

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajci kod provjere vide i naplaćene novčane kazne, ali ih ne uzimaju u obzir.

 

Hvala na odgovoru. Takve kazne onda "zauvijek" ostaju u sustavu ili se brišu nakon xy vremena?

Takoder, postoji li negdje popis presretaca, tj. jel takva informacija uopce javna?

Također, u ovakim slučajevima gdje sam se odmah plati, dali dolazi na adresu neka obavjest ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

… Takve kazne onda "zauvijek" ostaju u sustavu ili se brišu nakon xy vremena?...

 

Neki dijelovi ostaju trajno u sustavu.

 

 

… Takoder, postoji li negdje popis presretaca, tj. jel takva informacija uopce javna?...

 

Službenog popisa nema, ali imaš neslužbenih.

 

 

… Također, u ovakim slučajevima gdje sam se odmah plati, dali dolazi na adresu neka obavjest ili?

 

Ne dolazi ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji i nisu nešto posebno ažurirani, ali i da jesu (za OBŽ ih znam sve kao i tablice, ali nemam neke koristi od toga, jer), kad ih ugledaš u retrovizoru već je kasno. :policajac:

 

Za brzinu ovo je istina, ali sigurno nebi dobio kaznu da sam znao da je ovo presretač, vozio se on neko vrijeme ispred mene ali nisam gledo jel ima iza rotirke one i to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija