Jump to content

otkaz


ivmilard

Preporučene objave

Poštovani,

11.god radim u jednoj privatnoj firmi koja je prestala s radom i 1.mj. ove godine.Trenutno se nalazim na porodiljnom 3. god koje završava 22.12.2015. O prestanku rada firme doznala sam slučajno od radnih kolega, a nitko me još od nadležnih nije obavjestio. Koja su moja prava nakon prestanka porodiljnog, da li imam pravo na godišnji i otpremninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste trebali dobiti Rješenje o redovitom otkazu ugovora o radu iz poslovno uvjetovanih razloga. Očito da Vam ga poslodavac nije uručio. Obratite se poslodavcu poštom preporučeno sa povratnicom i pitajte za situaciju.

Imate pravo na otpremninu prema Zakonu o radu i za to morate tražiti od poslodavca OBRAČUN NEISPLAĆENE otpremnine ,što je ovršna isprava (to tražite u dopisu poslodavcu,kao naravno i isplatu). To Vam potraživanje ne zastarijeva pet godina.

S obzirom da firma ne radi od 01 mj. onda nemate temeljem čega tražiti naknadu za GO (kao ni korištenje istog).

Malo mi je čudno da ste tek sad saznali da Vam je firma "aut". Baš Vam i nije stalo do nje, zarne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija