Jump to content

Lišenje poslovne sposobosti - imovina


rokica91

Preporučene objave

Bok, nalazim se u situaciji da sam podstanar u stanu osobe koja je lišena poslovne sposobnosti i koja boravi u Italiji, a tu u HR ima stan. Osoba ima naše državljanstvo, ali živi i radi u Italiji(radila), no imala je moždani, nema familije, te se ta osoba odrekla sve svoje imovine zbog liječenja i boravka u staračkom domu.

Nedavno mi se javio njegov zakonski skrbnik iz Italije da se on odrekao sve svoje imovine u korist liječenja itd.

 

Tamo je lišen poslovne sposobnosti pred sudom te mu je dodijeljen skrbnik.

Neki dan mi je njegov skrbik poslao ponudu za otkup jer prva imam pravo otkupa stana u kojem boravim i s kojim imam ugovor na neodređeno.

 

Da li taj skrbik može sklopiti samnom kupoprodajni ugovor, ili se oni kao Republika Italija moraju tek upisati u zemljišne knjige kao vlasnici te pokrenuti postupak ovdje u HR na sudu, pa tek onda sklopiti kupopodajni ugovor samnom?

 

Kako boravim skoro dvije godine u stanu lišene osobe, ima prijavljeno prebivalište, da li imam na jeftiniji otkup stana?

Ukoliko ne da li imam makar na povrat novca jer sam morala neke stvari kupiti koje nisu bile u stanu(npr.bojler, kupaonski ormarić) za koje imam račun, ukoliko ne kupim stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija