Jump to content

žalba zavodu za zapošljavanje


snekyvz

Preporučene objave

Molila bih Vas za pomoć.

 

Trebala bi uputiti žalbu u ime muža hzzu ali nisam baš stručna u tome.

 

Naime, radi se o tome da su mu u jednoj koverti poslali 3 rješenja (na kojima piše da se nije žalio na ono drugo koje se isto nalazi u toj koverti i nije ga ranije dobio, a sva su datirana na 1.9.) kojim ga obavještavaju da im u roku 15 dana mora vratiti cca 5100 kn koje je primio na ime naknade za nezaposlene.

 

Stvar je u tome da je radio, nakon toga išao na porodiljni (a ja raditi drugih 6 mj.) i onda dobio otkaz (istek ugovora), te se prijavio na hzz kao nezaposlena osoba i po njima imao zdravstveno i redovno se od 1.1. do 29.7. vodio u evidenciji nezaposlenih...

 

Sa 29.7. moj ga otac prijavljuje na opg i suprug se odjavljuje sa biroa... Pošto se po nekom bizarnom zakonu on na opg mora prijaviti od zadnjeg radnog dana, tj. od 1.1., a ne od stvarnog dana kad je počeo raditi (29.7.), oni ga sada terete da im vrati novac koji je dobio kao nezaposlena osoba. Ima li to uopće logike? Znači da jedan zakon govori kako kao nezaposlena osoba ima pravo na naknadu, dok drugi zakon govori kako ga na opg može prijaviti isključivo sa zadnjim radnim danom (makar to bilo prije 5 god...). Osim što moj otac mora platiti zaostatke doprinosa za supruga (cca 26000 kn) koje moj muž kod njega nije zaradio jer tada nije radio kod njega, sada bi još trebali vratiti i 5100 kn koje je dobio kao nezaposleni... A još k tome mu se plaća samo staž, a ne isplaćuje plaća...

 

Ima li smisla da pišem žalbu ili ćemo to morati platiti?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija