Jump to content

povreda međe


drazen1983

Preporučene objave

Imam jedno pitanje, malo je kompliciranije. Naime, izgradio sam kuću na zemljištu koje sam dobio od roditelja na poklon i kod izrade dokumentacije za izradu kuće utvrđeno je da je susjed izgradio kuću cca 0.5 m u našoj parceli. Dodatno na tih pola metra je još streha od nekih 70 cm, klima uređaj sa naše strane, prozori na stubištu i ono što mi najviše smeta dimnjak od peći za centralno grijanje koji je visok nekih 4 m, a od moje kuće je udaljen nekih 5 m. I sad kad susjed loži peć sav dim ide meni u kuću i ne smijem otvarati pozore. Nebrojeno puta sam mu ukazao na taj problem i predložio da nadozida dimnjak da to riješi, ali ne želi. Sad je moje pitanje, mogu li ja kako pravno njega natjerati da taj dimnjak i klima uređaj makne sa moje parcele?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje, malo je kompliciranije. Naime, izgradio sam kuću na zemljištu koje sam dobio od roditelja na poklon i kod izrade dokumentacije za izradu kuće utvrđeno je da je susjed izgradio kuću cca 0.5 m u našoj parceli. Dodatno na tih pola metra je još streha od nekih 70 cm, klima uređaj sa naše strane, prozori na stubištu i ono što mi najviše smeta dimnjak od peći za centralno grijanje koji je visok nekih 4 m, a od moje kuće je udaljen nekih 5 m. I sad kad susjed loži peć sav dim ide meni u kuću i ne smijem otvarati pozore. Nebrojeno puta sam mu ukazao na taj problem i predložio da nadozida dimnjak da to riješi, ali ne želi. Sad je moje pitanje, mogu li ja kako pravno njega natjerati da taj dimnjak i klima uređaj makne sa moje parcele?

 

Postoji više načina da to riješite.

 

Za početak, je li susjed legalizirao te svoje gradnje?

Jeste li inspekciji podnijeli prijavu zbog bespravne gradnje?

 

Čak i ako je ta kuća starija od 1968. , pa ima neki legalitet u smislu datuma gradnje, zbog prekoračenja međe nije legalna. A streha, dimnjak i klima sigurno su sagrađeni/postavljeni kasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija