Jump to content

Naknada troškova školovanja poslodavcu


pojam

Preporučene objave

2011 godine sam potpisala ugovor o radu sa poslodavcem na radno mjesto dentalni asistent (tada nije postojala škola za dentalne asistente), obzirom da sam ja laboratorijski tehničar mogla sam obavljati taj posao, krajem te godine odlazim na porodiljni dopust, tijekom porodiljnog me poslodavac kontaktirao i obznanio da ako želim nastaviti raditi na tom radnom mjestu moram završiti propisanu edukaciju (izmjene zakona nastupile), s tim da ja nisam imala novaca da to sama platim poslodavac mi je ponudio da mi on plati, ali sam morala potpisati ugovor prema kojem se obvezujem da moram odraditi 3 godine kod poslodavca ili ću u slučaju da ranije dam otkaz morati platiti školarinu+penale+tr.sastavljanja ugovora+sve putne troškove do Zagreba na edukaciju

sada je već prošlo 1,5 godinu tj, 1,5 sam odradila (jer mi porodiljno ne ulazi u tih 3 godine odrađivanja), pa me zanim da li poslodavac uopće ima pravo tražiti da platim te troškove? obzirom da bi mi inače da to nisam završila morao dati otkaz, ja nisam kriva što je nastupila izmjena zakona, i što ja nisam imala novaca za edukaciju, jer ako poslodavac ne smije naplatiti edukaciju o zaštiti na radu, zašto smije ovo?

Da li netko ima odogovr na ovo pitanje? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija