Jump to content

Racuni u bankama nakon smrti


bravisimo

Preporučene objave

Pozdrav

Lijepo molim ako netko zna da nam pomogne. Nasa mama je umrla. Jos za zivota je majka nekretnine i zemlju podijelila i svi se s time slazemo. Umrla je iznenada. Ali je jos par dana prije smrti govorila da jednog dana nece biti problema oko imovine. Novac se jednako dijeli i tu nece biti problema. Javni biljeznik je nas pitao znamo li u kojim je bankama majka imala racune. Mi nemamo pojma. Brat je znao otprilike za jednu banku. Zar javni biljeznik nema ovlasti da po OIB-u ili ne znam vec kako sam otkrije sve postojece racune umrlog? Mjesec dana nakon ostavinske stize rijesenje da je po racunu tom i tom u toj i toj banci rijeseno da se novac sa racuna dijeli jednako na nas sve. E sada, to je u redu. Ali na tom je racunu bilo 2500 kn. A znamo da je mama imala oko 150.000 eura?! Par mjeseci prije smrti je spominjala vezanje i orocavanje. Svi smo znali da je imala novce. Mozemo li mi kao nasljednici dobiti uvid u transakcije tog racuna i na koji nacin mozemo saznate za jos neke eventualne racune?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija