Jump to content

Prometni prekršaj u Sloveniji


Vandza

Preporučene objave

Pozdrav, molim vas pomoć.

 

U Sloveniji sam napuhao 0,91 vozeći motocikl (prvi i zadnji puta da sam toliku glupost napravio). Obzirom da sam A kategoriju položio krajem travnja, u Sloveniji me se tretira kao vozača početnika.

 

Danas sam dobio poštom presudu, ukratko 1200 eura kazna plus sudski troškovi. Očajan sam jer ne znam odakle da platim.

 

Moja pitanja su - mogu li oni na ikoji način u Hrvatskoj istjerati od mene taj dug? Koje su moguće posljedice ako ne platim?

Koliko dugo i na koji način mogu "odugovlačiti" da probam prikupiti novce? Hoće li se u slučaju odugovlačenja taj iznos značajno povećati?

Ukratko, zanima me kako je između Hrvatske i Slovenije uređeno utjerivanje tj. naplata kazni za prometne prekršaje.

 

Ne znam je li bitno, presudu sam dobio na slovenskom.

 

Znam da ovo dijelom spada pod slovensko pravosuđe, ali molim vas da mi pomognete koliko ste u mogućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda presudu odnesi ovlaštenom prevodiocu za slovenski da vidi šta piše u uputi o pravnom lijeku da se može izjavit žalba za smanjenje kazne.

 

Mogu naplatit putem poreznih uprava.

 

Tu ti je zakon o prekrških toč.56 pa zajedno s prevodiocem pregledajte

http://www.policija.si/index.php/zakonodaja-in-dokumenti/zakoni

 

60-tak % sam razumio ali to nije dovoljno za točan odgovor.

 

Požuri jer imaš rok za žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija