Jump to content

Savjet ,molim!


anonimno

Preporučene objave

Dosad sam 2 puta kazhnjavan radi posjedovanja marihuane,ali kao

maloljetnik( 99/00.)...

no ove godine mi se dogodilo nezamislivo sranje-na otoku korchuli na jednom

partiju upala je policija,legitimirala nas 10ak koji smo chillali na plazhi

..

nakon 10,15 min. pomnom pretragom plazhe nashli su paketich marihuane na

podu!!

uopche se nisam bedirao radi toga jer to NIJE bio moj paketich,niti je

nadjen blizu mene...

stoga sam pokushavao na lijep nachin sugerirati civilcu glavnom da ne smije

biti tako brutalan i bezobrazan prema mom prijatelju -civilac je zabrijao da

je njegov panj.civilac me uzeo na pik,a bio sam fin.

pretrazhio mu je shator,sve nas opet raskopao ,a kako nisu nashli nishta

sumnjivo htio je da bilotko prizna da je to njegovo.ali to fakat nije bio

nash panj pa nitko nije htio rechi.

rekao je da idemo svi u stanicu.cure je pustio,pustio je i strance ,a u

maricu ukrcao 2 moja frenda...i tada meni rekao...ajde i ti ,bahati

filozof-i ti idesh .

nakon cijele nochi u stanici,likovi su mi jednostavno PRIKRPALI to!!!!

bili su full bezobrazni,neuljudni ,chak i nasilni!o higijeni "tamnice" di su

nas strpali da i ne govorim.

nisam htio nishta potpisati,ali su me nakon dugotrajne torture izmuzli da

potpishem da ODBIJAM potpisati tu prijavu o oduzimanju predmeta,no natjerali

su me i da se odreknem odvjetnika.

na plazhi su nam prijetili poligrafom i testiranjem na droge,a kad sam ja u

stanici inzistirao na tome lik me skoro ubio jer sam htio da se i njega

testira jer je on u medjuvremenu pocheo tvrditi da je panj nadjen kod

MENE!!!

 

dakle,pitanja: shta mogu uchiniti po tom pitanju,kome da se zhalim,shta da

radim?

plus...kad mi bude to sudjenje,da li che biti tamo( u dubrovniku) ili che

policajac morati dochi u zagreb?

da li da trazhim suochavanje?poligraf?zhalio bih se i za prekorachavanje

ovlasti civilca...

jadna mi kesa,ni kriv ni duzhan:((((

 

please help! hvala!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitao sam onoga koji neshto zna,ne tebe!

 

ako nisi shvatio prvi put, evo detaljnije: zaliti se mozes nacelniku pu u obliku predstavke gradjana, dobit ces odgovor u kojem ce pisati da je provedenim provjerama utvrdjeno da nitko nije prekoracio svoje zakonske ovlasti, pa mozes podnjeti prijavu nadleznom do-u koji ce ti ju sprasiti nazad u roku keks, a prethodno pazljivo razmotriti prijavljujes li ti mozda lazno kd - narocito kad mu netko neformalno kaze kako si vec dvaput osudjivan zbog posjedovanja, poligraf neces vidjeti, to ti je iz americkih filmova, a nema apsolutno nikakve veze sto si ti pricao policiji - ici ces na sud i tamo lijepo sve objasniti nadugacko i nasiroko, pa primiti osudjujucu presudu.

 

eto, jesi li sad zadovoljan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ti njemu sad dajes savjet da ne ucini nista?

ako cemo uvijek ici politikom 'nemozes nista policajcu' onda drugim rijecima prihvacamo njihovo nedozvoljeno ponasanje i tome nece biti nikad kraja.. znaci oni ce birati krivca medju ljudima kkao im se sprdne?

 

nema veze sto ce ti to mozda biti nemoguca misija, ako je tocno to sto tvrdis, i zelis da se dozna stvarna istina, samo naprijed! nitko nemoze jamciti sto ce se dogoditi, ti pretpostavljam imas vise svjedoka, i ako su svi oni spremni svjedociti i jamciti u tvoju korist, najmanje sto moze biti nakon svega toga je da se tebe oslobodi optuzbe (ako u tvojem postupku ti svjedoci potvrde da to policija nije nasla kod tebe)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ti njemu sad dajes savjet da ne ucini nista?

 

ne savjetujem ja njemu nista, nabrojao sam mu opcije i vjerojatne ishode,a on nek si radi sto hoce i na vlastitu odgovornost.

 

btw, nasli drogu negdje u zabiti, a pored nje bas ekipica od koje je jedan dvaput osudjen (u 1000 kn da se i tada branio sa nisam kriv). sta ti stvarno prvi put cujes da se droga odbacuje prilikom nailaska policije ili doista vjerujes da se paketici nalaze iza svakog coska, samo treba pazljivo gledati?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ne, naravno da je ta droga od nekog od njih, ali pitanje je da li je bas od njega!!! da li sud sa sigurnoscu moze tvrditi da je ta droga bas njegova? ako su policajci nasli kod njega onda dobro, ali ako nisu nasli kod njega onda nemoze... a policajac ovdje tvrdi da je nasao kod njega, a ako on nije nasao kod njega, i on ima svjedoke za to, onda ima temelj da se odbaci optuzba... sta ne?

 

mislim, nemoze se prisiti pronadjena droga u ekipi nekome samo zato sto je najvise puta kaznjavan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"u 1000 kn da se i tada branio sa nisam kriv). sta ti stvarno prvi put cujes da se droga odbacuje prilikom nailaska policije ili doista vjerujes da se paketici nalaze iza svakog coska, samo treba pazljivo gledati?"

 

 

 

Stvarno nisam trazhio da mi netko pametuje i da me osudjuje ovdje,posebno ne za neshto chemu nisam kriv

.Napisao sam da sam prije kazhnjavan kao maloljetnik da se shvati zashto je to bash meni nakalemljeno-a i po toj tvojoj debilnoj logici su i civilci "razmishljali"-on je vech kazhnjavan,super,znachi njegovo je...pih...

i nije nadjeno u zabiti nego na partiju gdje je bilo dosta ljudi,to je mogao baciti bilo tko ih je vidio...

Nemoj mi vishe ovako "pomagati",molim te...nishta mi pametno rekao nisi...

 

ostalima hvala! pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno nisam trazhio da mi netko pametuje

 

znam da si u stvari trazio savjet kako bi se prosetao kroz sudnicu i izasao sa oslobadjajucom presudom, medjutim ja ti takvo nesto ne znam, a ne znaju ni drugi, sto god ti rekli.

 

a na ono sto si konkretno pitao si i dobio odgovor: dakle sta jos uvijek cendras na forumu? - trk kod nadleznog do-a i pojasni kako su ti iznudjivali iskaz, varali te, uskratili pravo na odvjetnika, podmetnuli ti dokaze, lazirali sluzbene isprave i sto si vec nabrojao gore te navedi imena onih koji ce sve to posvjedociti.... imas kd-a toliko da bi ih se posramila i zlocinacka organizazija...

 

nije nadjeno u zabiti nego na partiju

 

nadjeno je zato sto su pretrazivali okolinu, a okolinu pretrazuju onda kada vide da je netko nesto odbacio. jednako tako, onaj koji baca, ne baca zato sto je taj tren odlucio ostaviti se droge pa mu vise ne treba zaliha, vec zato sto je vidio nailazak policije, a onda kaze "nije to moje i nemam pojma otkud to" - ovo ti je prica stara koliko i svijet, evo mozes i konzultirati svog kolegu kojem se, zamisli, doslovno isto dogodilo:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=8450&forum=30&13

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li sud sa sigurnoscu moze tvrditi da je ta droga bas njegova?

 

ako mislis da je za osudjujucu potrebno njegovo pismeno priznanje, nisi u pravu.

 

isto tako nisi u pravu ako mislis da je dovoljno pri nailasku policije samo baciti narkotike u travu i praviti se lud.

 

a kako ce i temeljem cega presuditi, pisat ce u obrazlozenju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

shvatio sam...istina vam dakle nije bitna..kao ni gadovima....

glavno da je droga nadjena kraj nekog(ma ne mora biti ni blizu) koji je vech "kazhnjavan",takvom se mozhe prikrpati shto god pozhelish,kad je bal nek je maskenbal !

 

fuj,josh kad se sjetim kako su mi u stanici policajci krenuli sa "zastrashivanjima" da che mi ,ako ne priznam da je droga moja, lako oni prishiti josh pokoju pljachku kladionice,razbojstvo na autocestama...samo nek se zajebavam s sherifima...ah..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve sto se kaze u policiji pa bilo to i u ovakvim okolnostima, a nije receno u prisutnosti odvjetnika, nije dokaz i toga nema u sudskom spisu..mjerodavno je samo ono sto se kaze pred sudom, a onda se to ocjenjuje u odnosu na sve ostale dokaze..i tek tada se donese odluka..

na takvu odluku moze se zaliti, visi sud ce provjeriti presudu i ako ima bilo sto, sto nije ok, presudu ce ukinuti..

dakle, nije policijska prijava bogom dana...do kraja postupka se kojesta promijeni i utvrdi drugacije nego je prijavljeno..ne uvijek, ali ima takvih slucajeva..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

shvatio sam...istina vam dakle nije bitna..

 

cini se da u tvom slucaju postoji nekoliko "istina"...

 

ne znam sto bih ti rekao, tesko optuzujes policiju za vise kaznenih djela, a sve to uz potpuno nejasne motive jer, koje bi oni osobno koristi imali kada bi te lazno prijavili? ti ljudi imaju obitelji, zive od policijske place, i sada, zato sto si ti "filozof" oni ce riskirati i egzistenciju i bezuvjetnu zatvorsku kaznu, a samo zato sto se inate s tobom?

 

pa jesu li ludi ili sto?

 

i jesi bio kod nadleznog do-a i ispricao ovo sto pricas ovdje ili samo jauces, a nista ne poduzimas?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija