Jump to content

Nadogradnja samostojeće kuće na udaljenosti manjoj od 3 m


BebacMan

Preporučene objave

Poštovanje,

 

nadogradio bih kuću (prizemnica koja je legalizirana) sa 1 katom i krovom, međutim udaljenost od jedne međe susjedne građevinske čestice (sjeverne) je manja od 3 m (cca 1.5 m). Da li je uopće moguće dobiti građevinsku dozvolu za takvu gradnju, ako je da li je to moguće napraviti bez pisane suglasnosti svih susjeda (pitam to zato jer sam spomenuo mogućnost gradnje jednom od susjeda i odmah je počelo cendranje da ću mu uzeti sunce... itd da ne duljim, budući da graničim sa stambenom zgradom imam i puno susjeda icon9.png). Malo sam kopao po prostornom planu grada Zagreba i ovo stoji

 

"Iznimno od odlomka 1. ove podtočke, u već izgrađenim dijelovima naselja, u skladu s lokalnim uvjetima, građevina može biti udaljena i manje od 3 m od jedne susjedne međe građevne čestice, ali ne manje od 1 m, pod sljedećim uvjetima:

- ako udaljenost od druge susjedne međe građevne čestice nije manja od 3 m;

- na građevini koja je udaljena od susjedne građevne čestice manje od 3 m, ne smiju se graditi otvori prema toj međi."

 

Unaprijed zahvaljujem,

 

Bebac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija