Jump to content

obestecenje bracnog druga_HITNO


venci

Preporučene objave

Pred predajom sam sporazumnog zahtjeva za razvod braka. pokusavamo se dogovoriti da dijete i ja ostanemo u stanu kupljenom na kredit u programu POS, za trajanja braka naravno. Stan je kupljen za bitno manji iznos od trzisne cijene, namjeravam i dalje placati kredit za stan (a onda to vise nije iznos glavnice koja je povoljna vec bitno veci), a suprug trazi isplatu polovice razlike trzisne cijene i glavnice (povoljne). Ima li smisla to pitanje rijesavati sudskim putem?Postoji li mogucnost da ga obestetim samo za ove tri godine otplate kredita? Stan i ugovor o kreditu sa na suprogovo ime, ja sam suduznik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..tko je koga prevario ?. ..tko ima ljubavnicu/ljubavnika...?...Nek gori u paklu, vucara se po ulicama i trune u svojoj nakaznosti onaj tko prije razvoda konzumira sex s drugom osobom. Onaj tko to zataji nije čak ni to zaslužio.....Ili ćemo poštovat društvene norme ili ćemo bit promiskuitetna živinčad......Naprije odgovor na to pitanje , a zatim banalne, svjetovne materijalne sitnice...poput stana i hrane za djecu......I pusti emocije...i lažna opravdanja....nema toga.......Za konzumente vanbračnog seksa postoji pravo na samo jedan stan: novi, 17. krug pakla.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Heh, tko je koga prevario?!Potpisujem ovo o stanu u 17. krugu pakla za takve....ja sam pokrenula pitanje razvoda, ali ne zbog ljubavnika jer ga nemam, ali on je vrlo brzo pristao na sporazumni razvod....trebam li ja sumnjati? Na to pitanje sam si sam dala odgovor-vrijeme ce pokazati tko je tko i tko je kakav, nit imam snage ni zivaca to sada ispipavati jer moram misliti o sutrasnjem danu i od cega skuhati rucak jer je zatvorio sve slavine...mislim financijske...Zato, ako mi tko moze pomoci, cekam odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... nije mi jasno ... kako Vam moze zatvoriti "financijske slavine" ako imate svoju placu, svoja primanja ...

 

Svjesni ste cinjenice da ce postupak trajati. Za to vrijeme treba i od necega zivjeti a tu je i maloljetno dijete. Mozete li pojasniti sto ste mislili pod "zatvaranjem financijskih slavina" ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu i hocu pojasniti....moja placa je manja (oko 4500), njegova oko 6500, zivimo jos skupa. Kada se krediti i rezije podijele po pola meni bas i ne ostane puno, djetetu treba odjeca za ovu skolsku godinu, de facto je dijete golo i boso jer je izraslo, naravno. Zavlaci s kupnjom, iako je obecao, a dobio je povelik honorar od rada na crno, zaradjenog ovog proljeca. Dogovor je bio da ce od tog honorara kupiti djetetu sto treba i podmiriti minuse na tekucim racunima....sada se sve mijenja. Nedavno je prodao auto koji smo zajedno kupili i odbija mi isplatiti polovicu iako je u pitanju 4ooo kn....novac je ulozio u potrepstine za roditeljsku kucu. Pitala sam ga za polovicu stednje koju smo podigli u sijecnju i koju je takodjer potrosio za roditeljsku kucu, ne da ni to.....dakle, jasno mi je da ove sitne iznose ne mogu dokazati ni racunima ni sudom ni pravdom, ali moralno??Htjela bih znati sto buducnost nosi tj sto mogu ocekivati od situacije sa stanom, a trenutno je jako tesko financijski ovako izdrzati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... postavili na "krive noge".

 

Bracna stecevina pred sudom je pojam koji oznacava sve ono sto ste stekli ZAJEDNO u braku, za vrijeme trajanja bracne zajednice.

 

Od kuda Vam ideja o dijeljenju troskova, rezija i svega ostalog napola posebno od Vase, a posebno od njegove place ?!

 

Vasa zajednicka stecevina su i zajednicka (ukupna) primanja.

 

Rekli ste da imate primanja 4500, a Vas suprug 6500 kn. To je ukupno 11000 kn, to je ono sto bi trebalo dijeliti ...

 

Nadalje, kada je Vas suprug kupovao "potrepstine za roditeljsku kucu" od novca od stednje i prodaje automobila, gdje ste Vi bili u trenutku kada je dizao tu stednju, gdje ste Vi bili kada je dobivao novac za auto ... Gledajte, nije istina da pred sudom necete izboriti svoja prava (1). Cinjenica je da neke stvari morate dokazati (2), ali isto tako da je cjelokupna bracna stecevina zajednicka (3) te da se kao takva dijeli na svakog od Vas u 1/2.

 

Ako je situacija takva kako ste istu opisali, kako uopce mislite isplatiti Vaseg supruga iz tog stana ako sada nemate doslovno za kruh ?

 

Odvjetnik kojeg ste posjetili ... da li ste ga angazirali ili ste mu samo postavljalii pitanja na koje ste zeljeli odgovor ?

 

Mislim da je Vama hitno potreban jako dobar, brz i spretan odvjetnik sa velikim iskustvom u situacijama poput Vase. Dobit cete uskoro (vjerojatno) mnogo dobrih savjeta preko ovog foruma, ali to Vam nikako nece rijesiti probleme.

 

Spomenuli ste da ste se sa suprugom sporazumno dogovorili oko nekih stvari i pitanja. Ja osobno mislim da Vas vuce za nos, debelo. Da li je stednja bila Vasa, zajednicka ? Auto ste kupili zajednickim novcem kojeg ste stekli u braku ? A on sve to - daje svojim roditeljima ?

 

Osobno mislim da ste previse popustili u tom zajednickom dogovaranju i da ste napravili neke propuste. Bit ce Vam ocito tesko jos jedno vrijeme, na to cete se morati poceti navikavati. Medjutim, morate znati, da Vas suprug prije ili kasnije mora isplatiti alimentaciju, a on, ako misli da ne mora, e pa grdno se vara !

 

Medjutim, ono sto je kod Vas dosta veliki (ocito) problem jest nedostatak novca. Vas suprug Vas (teoretski, dogadja se i u praksi) moze "zavlaciti" sa alimentacijom gotovo godinu dana. Nakon toga ce naplatu ili pokrenuti drzavno odvjetnistvo po sluzbenoj duznosti ili ce Vam suprug isplatiti zaostatke ili ce ... malo na odmor.

 

Medjutim, tu je cijela godina dana pred Vama. Da sam na Vasem mjestu, postavio bih obrnuto situaciju (ali nisam) : neka me supruznik isplati (obesteti, kako Vi kazete) iz tog stana pod istim uvjetima koje Vam on nudi, po cijeni stana prema trzisnoj vrijednosti stana.

 

Dobili biste odredjen novac s kojim biste mozda morali biti podstanar, ali mozda bi se nasla i kakva prilika za kakav manji stan ili garsonijeru ili ...

 

Neka bude svjestan, ako dodje do suda, stan je bracna stecevina, nebitno sto glasi na njega, imat cete pravo na svoju 1/2. Medjutim, ako se on ne slozi s tim, putem suda se moze zatraziti Vase pravo, na kraju i prodaja.

 

To je najgore moguce rjesenje, jer bi se tad moglo dogoditi da dobijete svega 1/3 od Vase 1/2 vrijednosti stana ("grabezljivci" na nekretnine jedva cekaju 2. drazbu !). Medjutim, toliko ce isto dobiti i on, sto znaci da ce ostati duzan banci ...

 

Dajte razmislite malo, sredite misli ... ako ste jos uvijek u dovoljno dobrim odnosima ("relativno") s njim, dajte mu do znanja da cete Vi ipak doci prije ili kasnije na svoje, grdno se vara ako Vas misli u tom postupku prevariti. Neki doduse mozda i uspiju, ali je veliko pitanje hoce li i on to uspjeti (iako Vas je vec vecim dijelim debelo povukao za nos pri cemu Vam se vjerojatno smije iza ledja).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija