Jump to content

Otvaranje obrta i poticaj za samozapošljavanje


M.o.

Preporučene objave

Postovani,

molila bih vas za odgovor u svezi otvaranja obrta. Zakupila sam poslovni prostor i nabavila veliki dio opreme i osnovnih sredstava potrebnih za otvaranje obrta koja sam financirala iz vlastitih sredstava. Na HZZ-u sam predala zahtjev za poticaj samozapošljavanja jer bi mi taj novac dobro došao kod isplate plaća i kod kupnje dodatne opreme, ali riješenje o odobrenju se ceka i do 50 dana. Kako je moj poslovni prostor u potpunosti sređen i vec spreman za pocetak rada izgubila bih puno na najmu prostora koji stoji neiskoristen, pa me zanima da li smijem registrirati i otvoriti obrt prije dobivanja odluke o odobrenju poticaja?

Na HZZ-u sam dobila razne odgovore jer nitko nije u potpunosti siguran.

Hvala Vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Postovani,

molila bih vas za odgovor u svezi otvaranja obrta. Zakupila sam poslovni prostor i nabavila veliki dio opreme i osnovnih sredstava potrebnih za otvaranje obrta koja sam financirala iz vlastitih sredstava. Na HZZ-u sam predala zahtjev za poticaj samozapošljavanja jer bi mi taj novac dobro došao kod isplate plaća i kod kupnje dodatne opreme, ali riješenje o odobrenju se ceka i do 50 dana. Kako je moj poslovni prostor u potpunosti sređen i vec spreman za pocetak rada izgubila bih puno na najmu prostora koji stoji neiskoristen, pa me zanima da li smijem registrirati i otvoriti obrt prije dobivanja odluke o odobrenju poticaja?

Na HZZ-u sam dobila razne odgovore jer nitko nije u potpunosti siguran.

Hvala Vam unaprijed.

 

Nalazim se u identičnoj situaciji. Naime, imam već uhodan posao sa kojim sam se bavila uz fakultet i predala sam svu potrebnu dokumentaciju još prije 2 mjeseca zajedno sa poslovnim planom. Iako mi u cilju nije raditi na crno, jednostavno ne želim odbijati poslove ili registracijom trgovačkog društva izgubiti pravo na poticaje.

 

 

Ako želiš ostvariti pravo na poticaj, provjereno, ne smiješ registrirati poslovni subjekt prije njihovog odgovora. Nažalost, trenutno čekam na odgovor više od 2 mjeseca. Kao razlog naveli su kraj godine i jako puno prijava :/

Predlažem ti da ne gubiš živce slanjem mailova ili zvanjem na njihov telefon jer su mi rekli da na sve zahtjeve odgovaraju pismenim putem.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija