Jump to content

Upis ozakonjene nezavršene zgrade ravnog krova ,a zatim upis iste kosoga krov ???


ikam

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

 

Molim Vas za mišljenje,mogu li prijaviti početak radova i temeljem glavnog projekta uz nadzornoga inženjera, dovršiti nezavršeni legalizirani objekt sa jednom etažom (prizemlje) s ravnim krovom,( kako mi i stoji u rješenju o izvedenom stanju da sam ozakonio),a stropna ploča bi mi za sada značila ujedno i legalizirani ravni krov.

Mogu li, znači dovršiti objekat već legaliziranoga ravnoga krova ,bez da postavljam za sada uopće kosi krov (obzirom da još nisam riješio dvojbe i nejasnoće oko dopuštenoga mi nadozida i njegove dopuštene mi visine od 0,60 ,te pitanje i dvojbe oko otvora na krovu i na legaliziranome stropu).

Znači, želim objekat dovršiti i useliti što prije pa makar i na ovaj i ovakav opisani način upisati,a naknadno podizati nadozid i kosi krov?

Kada završim takav objekat ravnoga krova i na takav opisani način ( na način da prikažem ozakonjeni ravni krov,da ožbukam,stavim stolariju i fasadu),zatražio bih za to uporabnu dozvolu, te bih temeljem rješenja o izvedenom stanju za nezavršenu zgradu ravnoga krova i uporabne koju eventualno ishodim ,prijavio bih i u katastru ucrtao te i u z.knjigama upisao takav objekat ravnoga krova.

Naknadno bih, nakon što dobijem i usuglasim mišljenja oko dopuštenog nadozida (što će pretpostavljam potrajati sa nadležnima iz lokalnog ureda i iz ministarstva),ponovno prijavio početak radova na temelju tog istoga rješenja o izvedenom stanju sa drugim novim glavim projektom,,te tada izveo nadozid i kosi krov,a i ponovno zatražio uporabnu za takavu zgradu sa kosim krovom ,zatražio bih ucrtavanje odnosno promjenu u katastru i upis u zknjige zgrade ali onda s kosim krovom i nadozidom ?

Znači da bih 2x prijavljivao početak radova, i 2x bih zatražio uporabnu i dva puta bih upisivao istu zgradu i to; jednom sa ravnim krovom i bez nadozida ,a onda sa kosim krovom i nadozidom od 0,60?

Napominjem rješenjem mi je ozakonjena nezavršena kuća-zgrada sa jednom etažom i ravnim krovom, a tim istim rješenjem mi je dopušteno da ju dovršim sa kosim krovom bez nadozida ili sa nadozidom do max. 0,60.

Iz lokalnog ureda za prostorno, već dobivam naznake da mi neće dati uporabnu ,samo zato primjerice što bih stavio krovne prozore (iako sam od ministarstva dobio očitovanje da mogu postaviti krovne prozore),te zato što bih na dopušteni nadozid od 0,60 postavio drvenu vezivu gredu i ... te bih zbog toga pristupio na ovako opisan način završavanju ozakonjene nezavršene jednostavne stambene zgrade sa jednom stambenom jedinicom ako je to izvedivo i moguće ?

 

 

Zahvalan i s poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani forumaši,

 

Molim Vas za mišljenje,mogu li prijaviti početak radova i temeljem glavnog projekta uz nadzornoga inženjera, dovršiti nezavršeni legalizirani objekt sa jednom etažom (prizemlje) s ravnim krovom,( kako mi i stoji u rješenju o izvedenom stanju da sam ozakonio),a stropna ploča bi mi za sada značila ujedno i legalizirani ravni krov.

 

Poštovani Ikam,

ovdje imate dva problema. Prvi je naravno, isplativost raditi sve 2x.

Drugi je još veći. Smatram (a i većina kolega iz struke) da bi izradom ravnog krova ispunili odredbe Rješenja o izvedenom stanju kojim se dopušta završetak objekta izvedbom ravnog ili kosog krova. Kasniji pokušaj izvedbe kosog krova bi bio puo teži i papirnato i novčano, jer se (ako se dobro sjećam da ste napisali) radi o poljoprivrednom zemljištu.

 

Kao nekakav savjet, pošaljite službeni dopis MGIPU s opisom cijelog problema te zatražite njihovo mišljenje. Jedino bi tako zaobišli "ljutu tetu".

 

Ažurirano

 

Poštovani forumaši,

 

Molim Vas za mišljenje,mogu li prijaviti početak radova i temeljem glavnog projekta uz nadzornoga inženjera, dovršiti nezavršeni legalizirani objekt sa jednom etažom (prizemlje) s ravnim krovom,( kako mi i stoji u rješenju o izvedenom stanju da sam ozakonio),a stropna ploča bi mi za sada značila ujedno i legalizirani ravni krov.

 

Poštovani Ikam,

ovdje imate dva problema. Prvi je naravno, isplativost raditi sve 2x.

Drugi je još veći. Smatram (a i većina kolega iz struke) da bi izradom ravnog krova ispunili odredbe Rješenja o izvedenom stanju kojim se dopušta završetak objekta izvedbom ravnog ili kosog krova. Kasniji pokušaj izvedbe kosog krova bi bio puo teži i papirnato i novčano, jer se (ako se dobro sjećam da ste napisali) radi o poljoprivrednom zemljištu.

 

Kao nekakav savjet, pošaljite službeni dopis MGIPU s opisom cijelog problema te zatražite njihovo mišljenje. Jedino bi tako zaobišli "ljutu tetu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija