Jump to content

Obračun radnih sati


zvjezdica_zg

Preporučene objave

Radim u jednoj tvrtci gdje sam plaćena po satu. U ugovoru mi stoji plaća npr. 4000kn bruto za osnovni fond sati.. Odradim nešto prekovremenih i često mi se zna desiti da mi plaća za jedan mjesec bude manja od drugog kada odradim isto ili čak više sati.

 

Nakon proučavanja ZOR shvaćam da se cijena sata dobiva ako se podjeli bruto iznos sa mjesećnim fondom sati i onda se ta cijena množi s brojem sati. Kako broj sati varira kroz mjesece tako i cijena sata nije uvijek ista..

 

Npr.

Lipanj 176 - 4000/176=22,72kn/h bruto, ja odradim 200h i dobije: 4544kn

Srpanj 168 - 4000/168=23,8kn/h bruto, odradim 200j i dobijem: 4760

Kolovoz 184 - 4000/184= 21,73kn/h bruto, odradim 200h i dobijem: 4346kn (tek sa 207h imam 4500kn)

 

Stvara se efekt da neke mjesece odradim više, donesem veći promet u tvrtku a dobijem manju plaću zbog cijene sata. Dosta kolega ovo ne shvaća i bude vrlo demotivirana ovom činjenicom..

 

Moje pitanje je da li se može ugovorom o radu regulirati da cijena satnice bude ista kroz cijelu godinu? Ako da, da li je to u skladu sa zakonom? Kako treba formirati ugovor o radu da bi to bilo ispravno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija