Jump to content

Postupak kod ovrhe


magda65

Preporučene objave

Poštovani, kako je moguće da ovrha stupi na snagu, pod tim mislim već blokiran račun, a da još nije protekao rok za žalbu. Naime, Općinski sud zaprima prijedlog za ovrhu 21.12. , donosi rješenje kojim se određuje ovrha 23.12.. navedeno rješenje koje je upućeno ovršeniku ima poštanski žig od 30.12. što znači da je pošta zaprimljena kroz par dana, ali već 2.1. račun je blokiran, dakle bez uopće mogućnosti žalbe i eventualnog odgađanja blokade. Śto se po tom pitanju može učiniti? Žalba je predana ali blokada stoji i ovrha se već naplaćuje. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> kako je moguće

Moguće je - to je takva vrsta ovrhe:

"Žalba na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave ne odgađa provedbu tog rješenja, dakle, ukoliko postoji mogućnost naplate, ista će biti provedena usprkos žalbi, ali Vama ostaje mogućnost da uz svoju žalbu zatražite i odgodu ovrhe iz razloga predviđenih Ovršnim zakonom, ..."

- o odgodi

 

 

Ne znam što se može učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> kako je moguće

Moguće je - to je takva vrsta ovrhe:

"Žalba na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave ne odgađa provedbu tog rješenja, dakle, ukoliko postoji mogućnost naplate, ista će biti provedena usprkos žalbi, ali Vama ostaje mogućnost da uz svoju žalbu zatražite i odgodu ovrhe iz razloga predviđenih Ovršnim zakonom, ..."

- o odgodi

 

 

Ne znam što se može učiniti.

 

Mi smo predali žalbu na sud koji je rješenje i donio ali dok to dođe na red najvjerojatnije će se već ovrha naplatiti. Pozvali smo se na zastaru jer su dugovi iz 2007 i 2008 za koje više nemamo račune. Kako u tom slučaju dokazati da dug ne postoji? Pa tko čuva uplatnice 10 godina a opomene nisu dolazile. Ovrha je od gradske plinare Zagreb a u plinari su rekli da su oni gradska plinara Zagreb-opskrba . Plin se redovito plaća a oćito radi restrukturiranja plinare ti se dugovi nisu evidentirali na računima sadašnje plinare. Da li imate kakav savjet? Ukoliko se žalba usvoji dabli će zaplijenjen novac biti vračen? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobri ljudi, situacija je sljedeća;

2014. godine su mi počeli pristizati abnormalno visoki računi od strane Vipnet-a, HT-a, Tele2. Niti u jednoj telekom. firmi nemam sklopljen ugovor na SVOJE ime (koristim broj na tatino ime). Istražujući po njihovim centrima, ispada da ugovori ipak postoje i sklopljeni su mojom putovnicom. Na to provjerim putovnicu i shvatim da je nema. Odmah na policiju, sve je prijavljeno. Međutim, dok se odvijala istraga, stiglo je još računa i opomena, a nakon toga i ovrha. Poslala sam 4-5 molbi/žalbi kako bi se svi ugovori i naplate povukli, ali naravno šipak. Krivac za krađu putovnice je nađen, donesena je pravomoćna presuda i sve firme su obavještene o tome te trenutno čekam da povuku ovrhu.

Sad kad sam to sve lijepo objasnila... Koliko bi koristi imala od tužbe? Naime, oni nikako nisu mogli dopustiti drugoj osobi (koja ne liči nimalo na sliku s putovnice) dopustiti otvaranje računa/sklapanje ugovora. Nadalje, redovna studentica sam i to većinski samofinancirana (bar sam bila nekoć). Fina ne dopušta zaštićeni račun za posredništvo tipa Student servis. Ako uzmete da mi je prosječna mjesečna plaća bila 3600 i da sad već godinu i dva mjeseca nisam mogla raditi, tu se radi o ogromnoj šteti. Smatrate li da bi se mogla od njih izvući nekakva novčana naknada? Popijeni su mi i živci i svi financijski resursi zbog njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija