Jump to content

usmeni ugovor o djelu i neplaćanje isporučene usluge


panonski

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim mali pravni savjet. Naime sklopio sam usmeni dogovor o isporuci dizajna za jednog naručitelja, putem preporuke jedne poznanice.

 

Zbog povjerenja u nju, nisam zatražio naručitelja službeni mail da naručuje uslugu od mene, i naravno slijedom toga nije uslijedio ni moj povratni mail sa ponudom cijene na koju je naručitelj trebao pristati.

 

No, odmah po naručivanju, počela je službena međusobna konverzacija, gdje ga ja obavještavam o dosegu obavljenog posla, a on mi uzvraća sugestijama kako bi htio da to finalno izgleda.

 

Kada je posao bio do kraja obavljen, u pdf formatu sam mu poslao sve što sam uradio. Tamo sam ga jasno, na prvoj stranici imenom i prezimenom, naveo kao naručitelja, a sebe kao izvođača, a

rad sam uredno naveo i kao svoj copyright.

 

U slijedećem mailu, pozvao sam ga na plaćanje isporučene usluge, sa istaknutom cijenom, koja je mnogo niža, negoli je uobičajeno za takvu vrstu posla.

 

On se samo oglušio, tj. nije uzvratio nikakvim odgovorom.

 

Poslao sam mu nakon toga još jedan mail, i naveo da želim da mi se plati odrađena usluga. No i na to se oglušio.

 

Nekoliko telefonskih poziva mi je odbio,a danas je očito shvativši da neću tako lako odustati, nazvao nakon propuštenog poziva i rekao da neka se obratim svojoj poznanici, te da on nema ništa s tim.

 

Uzvratio sam mailom, gdje mu jasno dajem do znanja da je ON naručitelj, a Ja izvođač, i da je moja poznanica samo posredovala i dala preporuku, koja se očito pokazala pogrešnom

 

---

 

sADA se postavlja pitanje, imam li ikakve mogućnosti da utjeram dug ?

 

dogovor je bio usmen, svjedok je moja poznanica, koja mi je u nekoliko navrata potvrdila da je gospodin uredan platiša,

a na kraju je ispalo da je ne samo neplatiša, nego je i bezobrazan.

 

Želim ga ovršiti, ali istovremeno ne želim skucati svoje novce u proces koji će zavšiti negativno po mene.

 

Ne znam da li ikakva prava imam, obzirom da nismo ništa potpisivali. Iz konverzacije u mailovima, jasno je da je on naručitelj,

da nam je odnos strogo služben, i da od mene očekuje "popravke", a sve mu je na kraju isporučeno

 

Već i samog javnog bilježnika moram platiti, a nemam pojma da li dotični uopće nešto ima na računu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija