Jump to content

Prometna nezgoda, skretanje preko pune linije na magistralnom putu


fila75

Preporučene objave

Imao sam prometnu nezgodu u kojoj je bila samo manja materijalna šteta.

Nezgoda se dogodila tako što je vozač vozila koje se kretalo ispred mene na magistralnom putu bez lijevog pokazivača pravca naglo smanjio brzinu i zaustavio se u namjeri da skrene u lijevo preko pune linije u svoje dvorište koje nije bilo moguće uočiti od betonskih stubova i došlo je do kontakta prednjeg lijevog dijela mog vozila i zadnjeg desnog dijela njegovog vozila.

 

Dobio sam zapisnik od policije u kojem samo piše da je do nezgode došlo jer nisam držao dovoljno odstojanje, a njega ne spominju, bez obzira što je skretao preko pune linije, bez žmigavca, naglim kočenjem bez neposredne opasnosti ugrozio saobraćaj iza sebe, i otpočeo radnju skretanja, a da se nije prethodno uvjerio da to može izvršiti bezbjedno za sve učesnike u saobraćaju.

 

Ograničenje brzine na tom dijelu puta je 70km/h, nije naseljeno mjesto, a nema tragova kočenja (mokar kolovoz). Ja sam se kretao brzinom oko 60km/h neposredno prije forsiranog kočenja.

 

Sada se čeka sud, pa me interesuje da li je neko imao sličnu situaciju..

Ne bi trebalo da je uvijek kriv onaj ko udari u vozilo ispred, jer je on bio uzrok ove prometne nezgode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moj pajdo,ćaća te zakarto kobogda!

neznam gdje se prometna dogodila. s obzirom da te interesuje mokar kolovoz nebti znao kasti.

ali u HR si dužan na mokrom kolniku voziti opreznije,s povećanim razmakom i smanjenom brzinom!

dakle,nisi prilagodio brzinu uvjetima na cesti-i kriv si! to što je on skretao bez žmigaleca i preko pune crte, to je njegova krivnja i to tebe i tvoje krivnje i odgovornosti ne oslobađa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moj pajdo,ćaća te zakarto kobogda!

neznam gdje se prometna dogodila. s obzirom da te interesuje mokar kolovoz nebti znao kasti.

ali u HR si dužan na mokrom kolniku voziti opreznije,s povećanim razmakom i smanjenom brzinom!

dakle,nisi prilagodio brzinu uvjetima na cesti-i kriv si! to što je on skretao bez žmigaleca i preko pune crte, to je njegova krivnja i to tebe i tvoje krivnje i odgovornosti ne oslobađa.

 

Kolovoz je bio vlažan od magle koja je bila preko noći... a zakon ne propisuje tačno odstojanje između vozila, nego kaže da držiš odstojanje tako da se možeš zaustaviti pred svakom preprekom koju možeš predvidjeti. Ovu njegovu radnju nije bilo moguće predvidjeti ni u kom slučaju. Isto kao kad bi neko skretao u zid, ne moguće predvidjeti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod naglog kočenja dolazi do blokiranja kotača a samim time i do tragova kočenja abez obzira na mokar kolnik.Jedino da je zaboravio da ide doma bi tako kočio a i radila su mu valjda stop svjetla.Dokazat da nije dao žmigavac je prosto nemoguće.Ali uvijek postoji sud.

kako god i što god-mali razmak s obzirom na brzinu! poanta svega bi tribala biti da čovik sam sebe analizira i uoči di je i kako pogriješija kako nebi ponovija! ovo mu je dobra i jeftina škola-ima lima,boje i farova-glavno da nema povrijeda ljudi.

svi moramo biti svjesni da kao učesnici u prometu smo potencijalne žrtve ili ubojice!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija