Jump to content

Presuda-rad za opće dobro - neplaćanje alimentacije - odlazak optuženog u inozemstvo


rhianna_p

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim odgovor ukoliko netko zna. Otac djeteta ne plaća alimentaciju, radi na crno i ne želi plaćati , već bio u zatvoru radi neplaćanja alimentacije 6 mj. , sada mu sudac kaznu zatvora zamijenio radom za opće dobro . Presudu još pismeno nismo primili niti je ista napisana, jadni na sudu nemaju dosta vremena napisat je.....Imam saznanje da poč. 3 mj. otac odlazi u inozemstvo (Irska) i zanima me da li on smije kao prvo uopće u inozemstvo ako je kaznena presuda protiv njega i što ako on ode i presudu ne preuzme, što je sa pozivima za odlaske na javne radove, što je sa kaznenom odgovornošču ako napusti zemlju?

O viđanju djeteta neću ni govorit, ne želi viđat dijete ni sad kad je bio u HR a kamoli kad ode.

Hvala na odgovorima unaprijed....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li u sklopu presude određen zaštitni nadzor?

 

Presuda je za sad samo pročitana usmeno još sudac nije stigao napisat niti smo istu dobili poštom tako da neznam za zaštitni nadzor, pretpostavljam da ne.

 

Ažurirano

 

Pa vama je u interesu da on ode u Irsku i tamo se zaposli. Buduci je Irska clanica EU i malo uredjenija zemlja u kojoj je tesko raditi na crno moci cete se naplatiti putem Europskog ovrsnog naloga ako ce on tamo biti zaposlen i primati placu....

 

Naravno pa kome nebi bilo u interesu da napokon počne dobivat alimentaciju za dijete od 2010.god. ....

Mene sad samo zanima ako presuda nebude poslana poštom, on ode van naravno ne primi je, nije pravomoćna itd, itd...... ako je i primi prije odlaska, što je sa pozivima na rad za opće dobro ako on ode u inozemstvo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Pa vama je u interesu da on ode u Irsku i tamo se zaposli. Buduci je Irska clanica EU i malo uredjenija zemlja u kojoj je tesko raditi na crno moci cete se naplatiti putem Europskog ovrsnog naloga ako ce on tamo biti zaposlen i primati placu....

 

Da li je zaista otisao u Irsku?

Ja sam cesto turiram po Irskoj i naletim svakih parstometara na nase vecinom iz slavonije.

(ako ne turiram, sto je to sto rade turisti, jer ja se definitivno umaram a ne "odmaram")

 

Sto se tice toga da je "Irska clanica EU i malo uredjenija zemlja u kojoj je tesko raditi na crno" jest netocan navod.

Nasi mi pricaju kak omjesecime rade po par povremenih poslica, kao jedan dan ili vecer u tjednu, ili vikendom i nemaju priliku ustediti za otici doma ...

 

Ali nekome hipnotiziranom iz Hrvatske nemoguce je objasniti sto je to jedno najobicnije "normalno stanje".

 

Sto se tice "europskog ovrsnog naloga" to je plasenje i strasenje, svaa je prilika da ce domaci EU (u normalnoj EU drzavi)sudac to hitro podvesti pod svoju nadleznost i osloboditi nebuloza, hitrinom tolikom da ako ima onih koji su ocekivali nesto nalik na Hrvatsko iskustvo ce se ciniti da je nalet propuha prosao kroz sobu i ostavio gotovu presudu.

 

Jel vi mozete zamisliti da u engleskoj na primjer ne postoji nista nalik osobnoj iskaznici?

 

Sva kruta i nemoguca stvarnost hrvatske svakodnevnice se poput kakve magle podigne i covjek koji zivi u inozemstvu nekoliko mjeseci ili koliko mu vec treba, odjednom pocinje jasno vidjeti zivot.

 

Onome tko se nije "probudio" ne znam na koji nacin je moguce objaviti da imigranti bivaju prihvaceni i utopljeni u masi a da je proces integracije dugotraaaajan (osim za pozvane na prepouruku) i da je pravljenje "papira" nesto sto ide polako ako se imigrantu dade, a najcesce se ne da. I ljudi zive, dobivaju pomoc, dobijaju prilike ...

 

Tocno nije svugdje tako, ima izbirokratiziranih drzava ali tamo idu oni koji kuze takava sistem i ili im tako pase ili ne mogu unici u slobodne zemlje.

 

....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ukoliko nije određen zaštitni nadzor? ne znam presuda još nije stigla u pisanom obliku upozorio ga sudac ako ne preuzme poziv za radove da ide u zatvor; molila bi malo opširniji odgovor ako netko zna, jer ne znam kome se obratiit koga pitati...hvala

 

Jel se dokopao inozemstva ili je u buksi?

 

Ako ti ode u neku od normalnih drzava, koje drze do svog suverenitea onda ce jednom kad bude trazio, ako se sjeti, ako mu bude stalo..no dobro onda ce tamosnji sud mu sugerirati da prebaci stvar u njihovu nadleznost.

Iz jednostavnog razloga jer ti ljudi ce se pitati da li prima kakvu placu ili naknadu i kad vide da ne prima smatrat ce da je nemoguce da placa bilo sto. Ovisno o njegovom snalazenju u novoj sredini odred ce se nova, odrziva pravila uz postivanje njegovih prava na nacin nezamisliv kod nas, a sve to tako cak ako i izabre neku drzavu koja je na glasu da uskracuje prava muskaraca.

Predlazem ti razmislis o ideji da mu otpustis-oprostis sve dugove i pustis mu na njegovu volju hoce li sto davati za svoga potomka.

Ako u tom razmisljanju zakljucis na primjer da nemas ionako sto izvuci iz njega onda ti je zapravo svejedno.

A tih 18 godina ce proci, proletjeti ce brzo. Tada kad budes pogledala unatrag, sto mislis u kojoj varijanti ces se bolje osjecati i u kojoj varijanti ce ti sad vec odrasla osoba to djete biti sretna i zadovoljna osoba?

 

A da ne govorimo o prilici da ako taj propalica od oca pusti korjenje na nekom mjestu gdje se moze zivjeti od svoga rada pa onda omoguci tome djetetu pristojan zivot.

 

Sto mislis da li ce ti u starosti pomoci onaj tko moze ili onaj tko ne moze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje je otac....a tko bi to znao...... i dijete bi to htjelo znati jer nema niti nikakav kontakt na koji ga može dobiti ...... možda u inozemstvu tko to zna..... zna se samo da je napisana žalba na presudu od strane odvjetnice (znači ipak se ima za odvjetnicu, samo se za dijete nema ni lipa), sad se čeka odluka Županijskog suda......pa pretpostavljamo da će ga cijenjena odvjetnica obavještavati ...... a o čemu mi pričamo? Pa briga i skrb oko djeteta mora biti ista kako od strane oca tako i od strane majke....šta bi bilo da meni se eto ne da iči na posao za mizernu plaću ...... i ono flegma, nikom ništa..... ipak sam svjesna da imam dijete o kojem se treba brinuti , školovati itd.... što je ocu očito svejedno.... jer i sud raspolaže dokazima da je zarađivao a nije ni lipe dao za dijete..... i naravno da je kriv i naravno da je zaslužio kaznu i da imamo neku uređenu državu nebi takav mogao nikud dok ne odluži svoju kaznu..... sve je jasno - otac ne želi plaćati alimentaciju što je vidljivo iz svega.... a dijete je sretno i zadovoljno i majka bude vodila računa da joj omogući što joj treba i to nema nikakve veze sa ocem koji za to dijete ne mari ni koliko stane pod nokat..... a o tome da će ovom djetetu omogućiti ikad kakav život se ne vidi uopće iz njegovih postupaka....... već bi se vidjelo, jer je radio i zarađivao i u hr pa ništa od alimentacije.... --..a da je mislio pomoći djetetu već bi pomogao.... živi bili pa vidjeli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija