Jump to content

Ugovor odoživotnom/dosmrtnom uzdržavanju


lobotomia

Preporučene objave

Molim odgovor i mišljenje na slijedeći upit:

Roditelji i brat sklopili su Ugovor. Otac je umro a majku je brat na prevaru smjestio u starački dom iako se ona tome žestoko protivi, stalno plače i

želi se vratiti kući. Brat plaća dom majčinom mirovinom.

Da li se Ugovor može pobijati zbog nepridržavanja glavne premise Ugovora:

uzdržavanje roditelja? Majka se zapravo sama uzdržava svojom mirovinom

samo na krivom mjestu: tu ne želi biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi u čemu se ogleda ugovoreno uzdržavanje,no majka kao ugovorna stranka ako smatra da druga strana neispunjava svoje obveze,može zahtijevati raskid,sporazumno ili tužbom.

 

Poštovani,

Ja nisam bila u prilici vidjeti taj ugovor ali znam d to podrazumijeva kompletnu brigu o roditeljma posebno jer su zajedno živjeli. Mogu li ja tražiti uvid u isti te uz majčinu punomoć tražiti poništenje ugovora ili makar od brata tražiti da mamu dovede kući i da se o njoj brine kako to dolikuje jer smatram da je to njegova obveza temeljem ugovora a i dobitka kojeg je ostvario (stan,kuća,zemlja) dok ja i sestra nismo dobile ni lipe!

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka kao ugovorna strana bi trebala imati primjerak ugovora,no ako pak nema,bilo bi poželjno provjeriti u nadležnom z.k.uredu dali je brat učinio ugovor vidnim,odnosno isti zabilježio.

Valja istaknuti da brat još nije stekao pravo vlasništva na nekretninama obuhvaćenim ugovorom,budući da je stjecanje odgođeno do smrti majke kao primateljice uzdržavanja.

U odnosu na ugovor Vi ste treća osoba,glede ćega niste aktivno legitimirani na poduzimanje radnji u svrhu raskida,no sukladno odredbama ZPP-a možete zastupati interese majke uz valjanu punomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija