Jump to content

Stubovi uz put


sail-or

Preporučene objave

Postovani,

 

ganjaju me 2 izazova, na kratko opisana u nastavku.

 

Vlasici smo polovice dvojne kuce uz koju je napravljen zajednicki put (sirine 2,5m) od gl.ceste, prolazi uz susjedov dio kuce i zavrsava na kraju kod nas. Susjed je na drugoj strani puta prije 5g. kupio zemljiste i uz cijeli dio puta na tom zemjistu prosle godine na samoj medji postavio 0,5m visoke stupove. Zadnji stup, stavljen uz gl.cestu, otezava nam uvoz automobilom na put - skretanje najprije na suprotnu stranu ceste, da bismo mogli na nas put. Dali on to smije prema SP/drugom zakonu?

 

2. izazov: kad smo gradili dvojnu kucu prije 30g., prethodi vasnik dozvolio nam je, da stavimo elektro ormar u njegov zid, jer nikome ne smeta. Novi/trenutacni susjed je prije 3g. (a susjedi smo vise od 10g.) trazio, da se ormar izvadi iz zida. Posto je kupio nekretninu po princip vidjeno-kupljeno i znao/trebao znati za taj ormar, dali smo mi duzni maknuti ga iz njegovog zida sada, uzevsi u obzir, da mu nista ne smeta/ne uzrokuje stetu.

 

Hvala vam puno na odgovorima.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnji stup, stavljen uz gl.cestu, otezava nam uvoz automobilom na put -skretanje najprije na suprotnu stranu ceste, da bismo mogli na nas put.

jel pod pojmom "glavna cesta"mislite na javni put/cestu
po princip vidjeno-kupljeno i znao/trebao znati za taj ormar, dali smo mi duzni maknuti ga iz njegovog zida sada,
možda bi se moglo pričati o nekakvom vidu stečene služnosti,no što bi trebalo utvrditi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija