Jump to content

Presude nema ovrhe ima


svetiduje

Preporučene objave

Postaja prometne policije izdala je nalog radi provedbe ovrhe nad mojim novčanim sredstvima na temelju pravomoćnog i izvršnog prekršajnog naloga.

Prilikom izdavanja prekršajnog naloga ja sam se na isti žalio u zakonskom roku i to putem iste policijske postaje što je prekršajni sud u Splitu uredno zaprimio. Nakon poziva na sud, na isti sam se i odazvao i iznio svoju obranu. Do danas nisam primio nikakvo pravomoćno rješenje suda, znači nije izrečena nikakva presuda, ali je u međuvremenu načelnik policijske postaje XXXXXXXXXX poslao ovrhu.

Moje pitanje je: dali je to zakonito s obzirom da presuda ne postoji, ako nije zakonito na koji način osporiti ovrhu?

uređeno: od drot13
brisanje imena
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno je presuda oglašena na oglasnoj oloči suda i postala pravomoćna.

 

Moguće je da je došlo do greške, a to možeš vidjeti ako odeš u postaju koja je pokrenula ovrhu. Oni sve imaju u spisu i odmah ti mogu reći kako je to išlo, a ako je napravljena greška, odmah ćeš saznati kako to riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je da je došlo do greške, a to možeš vidjeti ako odeš u postaju koja je pokrenula ovrhu...

 

Znači čisto proceduralno pitanje, ako sam dobro razumio, dok se ne donese pravomoćna presuda policija ne može izdati nalog za ovrhu. Ukoliko su ga u međuvremenu izdali onda on nije legalan? Što bi značilo da se mora povući?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija