Jump to content

predsteč.nagodba


ivana74

Preporučene objave

evo molim za savjet i odgovor u vezi pred.steč. nagodbe. Kao razlučni vjerovnici prijavili smo tražbinu i nismo naveli da li smo se odrekli prava na odvojeno namirenje.

 

U članku Nagodbe stoji da se sklapa pod raskidnim (rezolutivnim ) uvjetom, odnosno da nagodba neće proizvoditi učinke ako dužnik u roku od godine dana od dana pravomoćnosti (a prošlo je skoro dvije godine) ne izvrši povećanje temeljnog kapitala. Izgleda da dužnik u tom roku nije izvršio povećanje kapitala kako stoji u nagodbi.

 

Da li se možemo naplatiti nekim drugim putem ?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažete da izgleda da dužnik nije izvršio povećanje temeljenog kapitala. Jeste li provjerili u sudskom registru kako biste bili sigurni? Što ste mislili pod ovim možete li se naplatiti drugim putem? Mislite iz neke druge imovine pored one na kojoj imate razlučno pravo? Ne razumijem zašto se ne biste namirili iz imovine na kojoj imate razlučno? Naravno ako ste prvi u redoslijedu naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pod drugim putem mislila sam tužbom ili ovrhom? A koji sam u redoslijedu naplate to ne znam, da li se može saznati?
Naravno da može... je li predmet na kojem imate razlučno pravo nekretina? Najčešće je to slučaj. Ako je nekretnina u pitanju to možete provjeriti jednostavnim uvidom u zk uložak za predmetnu nekretninu pa ćete vidjeti koliko hipoteka ima upisanih prije vas ako ih uopće ima.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija