Jump to content

Rastava i darovana nekretnina


smjeskicazg

Preporučene objave

Zivjeli smo u izvanbracnoj zajednici od 2005g. u kuci koja je bila u vlasnistvu njegova oca.U toj zajednici je rođeno 3 djece, a cijelo vrijeme do sada sam ulagala u kucu nenamjenskim kreditima i karticama(posjedujem racune) ...Od 2013g.smo u braku, a 2014g. otac prepisuje kucu na supruga 1/1! Od 5mj.2015 smo u brakorazvodnoj parnici,ali i kaznenoj jer ga ODO teteti za kazneno djelo iz cl.118 st 1 i 2 KZ , te od tada on zivi kod svog oca jer ima zabranu prilaska meni kao ostecenoj....Zanima me da li djeca i ja imamo kakva prava na dio kuce koja bi mogli traziti, s obzirom da si ne mozemo priustiti podstanarstvo zbog kredita koje imam,a on nije platio dosad niti kune alimentacije....Sto mozemo uciniti da se zastitimo s obzirom da ce se on kad tad smjeti vratiti,jer je kuca u njegovom vlasnistvu! Hvala na odgovoru....l.p

uređeno: od smjeskicazg
Dodavanje stavke
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se zelite zastititi odselite se...

odselit ce te se ovako i onako jer nazalost nemate pravo ostati u toj kuci ako vas odluci sudskim putem izbaciti...

 

imate pravo eventualno na potrazivanja koja ne bi bila u zastari za ulaganje... a to je odvojena parnica ...

 

krenite tuzbom i kaznenom prijavom radi neplacanja alimentacije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zivjeli smo u izvanbracnoj zajednici od 2005g. u kuci koja je bila u vlasnistvu njegova oca.U toj zajednici je rođeno 3 djece, a cijelo vrijeme do sada sam ulagala u kucu nenamjenskim kreditima i karticama(posjedujem racune) ...

 

Pravno gledano, ulagali ste u kuću koja je vlasništvo oca, zastara za potraživanje takvog ulaganja je 5 godina.

 

Što ste konkretno uložili?

Nadogradnja, neko značajno povećanje vrijednosti - ili namještaj i redovito održavanje?

 

 

Zanima me da li djeca i ja imamo kakva prava na dio kuce koja bi mogli traziti,

Djeca će naslijediti oca jednog dana. Ostalo - vjerojatno ništa.

 

Sto mozemo uciniti da se zastitimo s obzirom da ce se on kad tad smjeti vratiti,jer je kuca u njegovom vlasnistvu!

 

U stvari, on može opet prenijeti kuću na oca pa će otac ptraživati i najam od vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija