Jump to content

bolovanje radi stresa sporazumni raskid


snowgueen

Preporučene objave

Pozdrav,

 

nedavno sam potpisala sporazumni raskid ugovora na neodređeno jer sam našla novi posao, a za to sam se odlučila zbog mobinga nadređene.

 

Prošli tjedan molila sam par dana slobodno na što se ona počela derati.

 

želim se psihički odmoriti od takvog ponašanja i otići nekamo u tišinu na par dana.

 

Pitala sam doktoricu da mi otvori bolovanje radi stresa, na što mi je dala uputnicu i za psihologa, no upozorila me da poslodavac može tražiti izvanrednu kontrolu ukoliko posumnja u bolest (bas onaj termin kad sam molila nadređenu za GO).

 

Moje pitanje je...ako poslodavac i zatraži izvanrednu kontrolu, u kojem roku onu mogu doći na vrata, ako sam na bolovanju radi stresa, moram li ja doma biti unutar 4 zida? Ukoliko se kontrola iz nekog razloga kaže da je bolovanje neosnovano ili mene nema doma, da li ja mogu snositi kakve pravne posljedice, s obzirom da mi ugovor ističe 5 dana nakon otvaranja bolovanja?

 

Molim pomoć, zaista nisam pametna po ovom pitanju, a ne želim probleme na novom poslu.

 

:namiguje::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija