Jump to content

Mirovina


Homjan

Preporučene objave

Dana 11.04.2016. godine podnijela sam zahtjev za priznanje prava na prijevremenu starosnu mirovinu počevši od 08.05.2016. godine. Zahtjev je odbijen zbog greške Poslodavca. Obzirom da je ispravak izvršen, podnjela sam žalbu dana 15.06.2016. godine, te više nije postojala ni jedna prepreka ostvarenju mojeg prava. Do rujna 2016. godine strpljivo sam čekala na rješenje, a nakon toga u više navrata kontaktirala sam vaše djelatnike, najprije elektroničkom poštom putem nadležnog nositelja mirovinskog i invalidskog osiguranja u RH, a zatim i osobno telefonom putem tajnice načelnice i tajnice predstojnice, no nikada nisam dobila nikakvu povratnu informaciju kada mogu očekivati rješenje.

 

Može li mi netko reći šta da radim?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

u vezi Vašeg upita o tome kada možete očekivati rješenje, u samom Zakonu o obveznom osiguranju nije propisan rok unutar kojeg Zavod mora donijeti rješenje. Stoga se, kao opći zakon, primjenjuje Zakon o općem upravnom postupku prema kojem Zavod mora donijeti rješenje u roku od 60 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva (čl. 101. st. 2.). Prema st. 3. istog članka, možete pokrenuti upravni spor.

 

 

No, čini se da se Zavod ne pridržava tog roka. Na ovom linku je već ova tema raspravljena ( http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/35927-rjesenje-o-mirovini ) i prema iskustvima drugih forumaša nije neuobičajeno čekati rješenje po više od pola godine. Molio bih ostale forumaše da me isprave u slučaju drugačijih informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija