Jump to content

Ovrha na nekretnini


betty-coltrane

Preporučene objave

Imam dug od dinersa 37.000kn zajedno sa svim naknadama i kamata (23.000 je stvarni dug, ostalo su naknade i kamate). Pokrenuta je ovrha na Fini za taj dug još 2014. i od tada se nije ništa otplaćivalo, jer stoji u redu čekanja. Krajem prošle godine njihovo odv. društvo Hanžeković i ekipa šalje dopis u firmu gdje radim da neka se njima uplaćuje 1/3 moje plaće. Moja firma im odgovara da nema prostora, jer se već skida kredit ovršnom ispravom i ostalo ide na blokirani račun.

01.02. ove godine (znači pred par dana) je taj dug napokon došao na red i na taj dan im je plaćen dio ovrhom preko Fine. I sada će se dalje na svakoj plaći skidati otprilike 1000kn do isplate duga.

Istovremeno sam vlasnik nekretnine po kojoj imam stambeni kredit i hipoteku na kući. Kredit je od Erste banke, njihova je hipoteka na puno veći iznos

Ali jučer mi dolazi doma pismo s općinskog suda, zemljišno-knjižnog odjela da je erste card club pokrenuo upis zabilježbe radi prisilnog zasnivanja založnog prava na toj nekretnini. Rok za žalbu 15 dana.

Ovo se već vidi i na e-gruntovnici.

Molila bih savjet što da radim i što to znači?

Budući da će se sve otplatiti redovno preko plaće do sredine sljedeće godine, možda da nekome pošaljem dopis s tom informacijom kakvo je stanje. Vjerujem da je i njima u interesu da se to rješi uplatama, da se ne pokreće prodaja nekretnine, jer im neće ništa ostati kad se banka namiri. Nekretnina nije u nekom super stanju niti na super lokaciji.

Cijeli dug nažalost ne mogu odmah otplatiti.

Hvala puno na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

misljenja sam da nece ici na prodaju nekretine, jer je hipoteka upisana prije njih.

a takove nekretnine se uvije prodaju ispod trzisne cijene,

cime se ni hipotekarni vjerovnik ne bi naplatio, a kamoli erste radi kartice...

 

nazalost, ovim potezom ce vam samo nabaciti dodatne troskove.

 

ali, svakako preporucam kontaktirati erste karticarski odjel, te im ukazati da se njihova potrazivanja naplacuju uredno ustegom s vase place.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru.

Poslala sam mail Hanžekovićima, ali ignoriraju naravno.

I pokušavam nekako doći do Dinersa. Probat ću ih nekako dobiti.

Uglavnom uknjižili su mi se s prvom ovrhom, nekih 10.000, iako je po njoj otplaćen dio, a još me 2 takve čekaju ziher, i na svaku dodatni troškovi. Baš su zlatni.

Znači nakon te uknjižbe, koliko dalje traje dalje taj postupak prodaje?

Ako se meni sve stvari poslože, sve će biti otplaćeno kroz godinu i pol.

E sad, jel to dovoljno vremena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija