Jump to content

Najam poslovnog prostora-režije


DexTM

Preporučene objave

Poštovani,

 

članovi obitelji, zajedno sa mnom, imaju sklopljen ugovor o najmu poslovnog prostora (kafića) s obrtom kao najmoprimcom. U ugovoru postoji sljedeći članak

 

"Zakupnik se obvezuje snositi sve troškove tekućeg održavanja poslovnog prostora iz čl. 1 ovog ugovora.

Zakupnik se obvezuje snositi i sve režijske troškove kao što su električna energija, voda, odvodnja, plin, odvoz smeća, komunalna naknada, naknada za Hrvatske vode, te sve druge nespomenute režije vezane uz korištenje poslovnog prostora iz čl. 1 ovog ugovora."

 

E sad dolazi do problematike. Dotični najmoprimac, odnosno zakupnik nije plačao plin jer u ugovoru ne postoji klauzula ili stavka što se događa kada on ne plati režijske troškove, stoga smo poslali opomenu u kojoj stoji da mora platiti troškove ili ćemo otkazati zakup (nažalost, to nismo napravili iz osobnih razloga). Zakupnik nije nakon toga platio plin, stoga smo mi platili isti.

E sad, evo druge problematike. Hrvatske vode su nam prije nekoliko dana javile da do 10.02. moramo platiti dug od cca 1300 kn inače će isključiti vodu u objektu. Objekt je poslovni prostor + kućanstvo u kojem žive baka i djed, bez odvojenih brojila (javili su se baki putem mobilnog telefona).

 

Mene zanima sljedeće - kakve pravne ovlasti mi imamo da natjeramo zakupnika da plati ove, a i sve zaostale režije, uzevši u obzir citirani članak iz ugovora, bez klauzule "što se događa ako ne plati režijske troškove".

 

Hvala unaprijed na korisnim informacijama.

 

Lp,

 

Antonio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U konačnici smo mi platili račun za vodu kako baka i djed nebi ostali bez vode. Ugovor ističe uskoro, stoga ćemo i poslati otkazno pismo, ali već sada vidimo da zakupnik neće napustiti prostor samo tako, bez "borbe". Ako znate kakvog odvjetnika koji je iznimno stručan u ovom području, bio bih zahvala za preporuku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad, evo druge problematike. Hrvatske vode su nam prije nekoliko dana javile da do 10.02. moramo platiti dug od cca 1300 kn inače će isključiti vodu u objektu. Objekt je poslovni prostor + kućanstvo u kojem žive baka i djed, bez odvojenih brojila (javili su se baki putem mobilnog telefona).

 

Hvala unaprijed na korisnim informacijama.

 

Lp,

 

Antonio

 

Hrvatske vode ne uključuju niti isključuju vodu. to radi komunalno poduzeće koje ima koncesiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija