Jump to content

Dužnik odjavio obrt


anonimno

Preporučene objave

Poštovanje svima,

imam jedno pitanje u vezi naplate dospjele novčane obveze.

Slučaj je sljedeći: Naša tvrtka kao vjerovnik ima nekoliko dužnika koji su nepodmirivši svoju novčanu obvezu prema nama '' ugasili '' odn. odjavili svoje obrte odn. društva.

Na koji način mi sada možemo naplatiti dug i na koga da uputimo izvansudsku opomenu o neplaćanju????

 

Unaprijed zahvaljujem na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je u pitanju obrt možete se naplatiti i iz imovine vlasnika obrta jer on odgovara i vlastitom imovinom, no kod društava nažalost mislim da nemate puno mogućnosti...osim možda protiv direkotra uložiti kazennu prijavu ako se dogodila prijevara u gospodarskom poslovanju ili neko drugo kazneno djelo.....pa se naplatii putem imovinskopravnog zahtjeva u kaznenom postupku.....to je najkraće o tome....nadam se da će vam pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takvima kao ti očito se mogu samo ispričati što sam uopće postavio pitanje, zar ne?

Al pošto je ova stranica namijenjena upravo tome da se na njoj dobije pokoji pravni savjet, a da se za to ne mora platiti mislio sam da će mi netko izaći u susret i odgovoriti.

A što se tiče tvog znanja, možeš ga zadržat za sebe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija