Jump to content

ima li svrhe ići na sud?


anonimno

Preporučene objave

Moj suprug je učestvovao u prometnoj nezgodi i proglašen je krivim ,čak je i priznao krivicu(navukli ga na sudu) upravljao je neregistriranim traktorom za koji je bio zakačen berač za kukuruz, skretao na poljsku cestu ulijevo(sunčan dan,suh kolovoz,u naselju).U njega je (kada su prednji kotači traktora bili na sporednoj sesti a ostatak trakrora i berač samo na lijevom kolniku) udario auto (iako je cijela desna strana bila slobodna za prolaz a auto je išao u tom smjeru). Tragovi kočenja su 50m a vještak(ne naš)je rekao da bi auto stao da je vozio 97km/h.(Koliko je on vozio kad ne samo da nije stao obzirom na trag kočenja od 50m već je traktor sa beračem je odguran unaprijed oko 15m .Moj suprug je imao alkohola 0,96 a vozač auta 1,96promila.Vozača je spasio pojas (slomio je ključnu kost).Na sudu su ga krivili (državno odvjetništvo)da je oduzeo prednost autu koji je vozio iza njega(kao da jaautu koji je iza mene 500m a ja započinjem skretanjeoduzimam prednost a on vozi 120-130) i rekli mu da prizna da je kriv(kazna samo 6mj uvjetno) da se ne duže sudski troškovi čak su mu i dotadašnje troškove oprostili(samo jedno ročište )jer je nezaposlen i on je to uradio.On prvo nije htio priznati jer smatra da je i druga osoba kriva(skoro dva promila alkohola,naseljeno mjesto brzina preko 100km)ali to nije moglo tako i ispalo je da je samo on kriv.Bio je naivan.Sada posle godinu dana dolazi iz hrvatskog ureda za osiguranje (garancijski fond)uplatnica na sumu od 40000kn inače će nas tužiti(njemu su oni već isplatili novac.Ima li svrhe ići na sud ili sagnuti glavu i platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se ali moj suprug je proglašen krivim prije 8 mj a u presudi nema pravo žalbe.Ne znam ima li svrhe ići u borbu sa osiguravajućim društvom koje je vozaču automobila već isplatilo novac a sada će nas tužiti ako ne platimo jer su na osnovu presude i ostalog zaključili da ima osnova da mu se novac isplati a oni će potraživati od nas.U presudi nigdje ne piše ni alkoholiziranost učesnika ni brzina kretanja (njegova)ni to da je on mogao proći naprijed desnim kolnikom koji je bio potpuno slobodan jer je traktor silazio na sporednu cestu ali zbog svoje alkoholiziranosti i prevelike brzine se nije snašao.Ima li neko savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vas više ne gnjavim bili smo kod odvjetnika on je rekao da će provjeriti dokumentaciju i ako je kao što mi tvrdimo da su ga zaista navukli na sudu jer je trebalo biti riječi o podijeljenoj odgovornosti i da nikako nije smio priznati krivicu(samo on).Zbog toga što je priznao nema pravo na žalbu i nema obrazloženja presude u kojoj bi se navele okolnosti pod kojima se sve to desilo .Osiguranje će dobiti na uvid i druge dokumente a ne samo presudu i ako nas budu tužili moraćemo dokazivati podijeljenu odgovornost.Vjerojatno ćemo morati nešto platiti ili nagodba ali ne ovoliko.Bože daj nam strpljenja i novaca.Zato nikad na sud bez odvjetnika i nikad ne priznaj krivnju jer uvijek imaš vremena predomisliti se.Zahvaljujem na razmjeni mišljenja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija