Jump to content

Kupnja zemlje 1/3


inviktus990

Preporučene objave

Ovako,

 

Nedavno sam imao pitanje oko moje situacije.

situacija je ovakva.

Moj pokojni otac je dobio zelju od kuma. nikad nisu sklapali nikakv ugovor . zemlja na kraju nije na kuma :) .

ja sam uspio doci do ljudi na koga glasi zemlja.

ljudi su rekli da ce oni prepisati tu zemlju na mene da tu nema nikakvih problema.

sada,

kako sam ja izganjao sve zivo do toga da ispada da moram otici samo do odvjetnika i reci mu da sastavi nekakav "kupoprodajni ugovor" izmedu mene i tih ljudi. zemlja je cca 2400 kvadrata. pola ide meni a pola jednoj osobi. Jedna osoba je preminula i njegova zena se odrekla svog komada u korist svog sina.tako da ostaju sada sin i njegova tetka.

da se ide sada razdvajati cestica to je procedura koja traje oko godinu dana. i ima dugacak postupak. ja bi sada samo napravio ugovor u kojem stoji pola moje a pola od gospode (tetka). kada dode do parceliranja onda neka se to pokrene sve. sada mi je bitno da komad na kojem ja imam nekakvu kucicu stoji da je MOJE. a drugi dio neka ostane tetki.

Svi koji su na vlasnickom listu su slozili da se to prepise. pitanje moje je to sto meni treba da odjvjetniku dostavim? naravno rjesenje o ostavini moram pricekati mj. dana da izvade iz arhive kako je to bilo 1999. godine.može li mi netko reci koliko to kosta (cca)? Porez na nekretninu necu placati kako mi je prva :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako,

 

Nedavno sam imao pitanje oko moje situacije.

situacija je ovakva.

Moj pokojni otac je dobio zelju od kuma. nikad nisu sklapali nikakv ugovor . zemlja na kraju nije na kuma :) .

ja sam uspio doci do ljudi na koga glasi zemlja.

ljudi su rekli da ce oni prepisati tu zemlju na mene da tu nema nikakvih problema.

sada,

kako sam ja izganjao sve zivo do toga da ispada da moram otici samo do odvjetnika i reci mu da sastavi nekakav "kupoprodajni ugovor" izmedu mene i tih ljudi. zemlja je cca 2400 kvadrata. pola ide meni a pola jednoj osobi. Jedna osoba je preminula i njegova zena se odrekla svog komada u korist svog sina.tako da ostaju sada sin i njegova tetka.

 

U ugovor morate staviti da su prodavatelji osobe koje su upisane u gruntovnici. Imate formular ugovora. Trebate jasno u ugovoru definirati koliki udio i površinu čestice kupujete od kojeg uknjiženog suvlasnika. Obavezno ugovor mora sadržavati tabularnu izjavu. Ne treba vam nužno odvjetnik ako to znate sami napisati.

 

da se ide sada razdvajati cestica to je procedura koja traje oko godinu dana.

Česticu ne možete parcelirati, osim ako nešto gradite .

(ili legalizirate?)

Ako imate tu kućicu, i ona je snimljena 2011. , pokušajte kroz legalizaciju rješiti parcelaciju.

 

i ima dugacak postupak. ja bi sada samo napravio ugovor u kojem stoji pola moje a pola od gospode (tetka). kada dode do parceliranja onda neka se to pokrene sve. sada mi je bitno da komad na kojem ja imam nekakvu kucicu stoji da je MOJE. a drugi dio neka ostane tetki.

Po zakonu, vi ste vlasnik udjela cijele čestice.

Aneksom ugovora možete definirati koji dio čestice tko koristi. Za to možete angažirati i geodeta da vam na katasratskom planu nacrta takav dogovor o korištenju čestice.

 

Porez na nekretninu necu placati kako mi je prva :)

Olakšica je ukinuta, plaćate 4% poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija