Jump to content

Odricanje nasljedstva


dalibor1911

Preporučene objave

Bok,ja sam nasljednik jednog dijela kuće....da li mogu nasljedstvo prebaciti na osobu koja nije nasljednik npr.neka osoba ili neka udruga tipa caritas ili slično

 

Da li ste već naslijedili imovinu nakon provedene ostavinske rasprave ili postavljate pitanje pro futuro? Ukoliko se ostavinska rasprava tek treba provesti, vi možete prihvatiti nasljedstvo uključivo i dugove ostavitelja, odreći se na raspravi u korist nekog ( i u tom slučaju nasljeđujete dugove) ili se jednostavno odreći nasljedstva tako da ostali nasljednici dijele ostavinu kao da vi ni niste bili nasljednik! (u tom slučaju ne nasljeđujete ni dugove):sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste već naslijedili imovinu nakon provedene ostavinske rasprave ili postavljate pitanje pro futuro? Ukoliko se ostavinska rasprava tek treba provesti, vi možete prihvatiti nasljedstvo uključivo i dugove ostavitelja, odreći se na raspravi u korist nekog ( i u tom slučaju nasljeđujete dugove) ili se jednostavno odreći nasljedstva tako da ostali nasljednici dijele ostavinu kao da vi ni niste bili nasljednik! (u tom slučaju ne nasljeđujete ni dugove):sudac:

 

Pitanje je pro futuro....ostavitelj nije imao dugova,nije to razlog odricanja....samo sam mislio to pokloniti nekoj vjerskoj ili humanitarnoj organizaciji...kako sam shvatio da to ne mogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je pro futuro....ostavitelj nije imao dugova,nije to razlog odricanja....samo sam mislio to pokloniti nekoj vjerskoj ili humanitarnoj organizaciji...kako sam shvatio da to ne mogu

 

Kako ne biste mogli? Prihvatite nasljedstvo na ostavinskoj raspravi, pa nakon toga poklonite kako i kome želite! Naravno ta osoba ili organizacija ima obvezu platiti porez na darovano!:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija