Jump to content

izmjena Ugovora o radu na neodredjeno


osunčana

Preporučene objave

Postovani,

zadnjih 10 godina zaposlena sam u firmi na mjestu voditelja poslovnice.

Imam Ugovor na neodredjeno vrijeme za to radno mjesto.

U zadnje vrijeme doslo je do zatvaranje veceg broja poslovnica(i moje) i sada mi je ponudjen novi Ugovor na nize rangirano mjesto i za nizu plaću u drugoj poslovnici.Nije mi ponudjen raskid starog Ugovora.

Dobila sam 5 dana da razmislim hocu li potpisati ili ne novi Ugovor.Usmeno mi je receno da mi ne mogu opet ponuditi radno mjesto voditelja zbog ogranicenog broja i popunjenosti na tom polozaju.

Nize radno mjesto mi nije nikako interesantno (prejednostavno i dosadno)niti mi je financijski isplativo.Prizeljkujem situaciju da dobijem otkaz i ostvarim pravo na otpremninu i naknadu sa Zavoda za nezaposlene.

 

Moje pitanje:

-ako ne potpisem novi izmijenjeni Ugovor u roku 5 dana znaci li to da mi poslodavac daje onda raskid ugovora i ostvarujem pravo na otpremninu i naknadu?

- moram li pisanim putem odbiti potpisivanje novog Ugovora ili samo cekati da prodje rok od tih nekoliko dana?

-koliki je otkazni rok u tom slucaju i mogu li u vrijeme otkaznog roka otvoriti bolovanje(napraviti laksi operativni zahvat kojeg vec duze odgadjam zbog posla)

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Nemoras pisanim putem otkazati taj ugovor koji ti poslodavac nudi.

 

Moguca su dva scenarija,

- Da ti poslodavac da poslovno uvjetovani otkaz zbog gospodarskih, tehnoloških ili organizacijskih razloga, imas sva prava na burzi i pravo na otpremninu

 

-Ako ne potpises novi ugovor o radu na snazi ostaje i dalje stari ugovor o radu, kako to poslodavcu nece odgovarati donjet ce odluku o "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora" (Clanak 123. ZOR-a) i vjerojatno ti pod tim izmjenjenim ugovorom ponuditi taj isti novi ugovor koji ti je vec nudio, ako ga u roku 8 dana ne potpises (taj novi ugovor) automatski ti nastupa otkazni rok koji mora biti naveden u odluci "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora", isto tako mora biti navedena i klauzula o otpremnini sa datumom isplate iste. Ovakvim otkazom imas sva prava na burzi.

 

- Na tvojih 10 godina staza otkazni rok ti je dva mjeseca i dva tjedna, mozes otvoriti bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

situacija se jos nije rijesila.

01.06.2017 usmeno sam obavijestila svog nadredjenog da ne pristajem potpisati novi nepovoljniji Ugovor na nize rangirano radno mjesto.On se obvezao dalje postupiti po proceduri i obavijestiti poslodavca.Osobno na ruke nikad nisam dobili pisani ugovor niti sam vidila prijedlog novog ugovora.Sa 01.06.2017.otvorila sam i bolovanje.

Kako nakon 10 dana jos nisam dobila nikakvu povratnu informaciju kontaktiram opet nadredjenog, odgovor je da ce se javiti.Nista.

Nakon toga jos 3puta (svaki tjedan ) saljem mail i trazim povratnu informaciju.Nista.

Trazim od nadredjenog da me uputi na osobu iz firme sa kojom mogu direktno sama rijesavati nastalu situaciju.Nista, nema odgovora.

Sumnjam da je nadredjeni uopce moju odluku proslijedio poslodavcu.

Jos sam 7 dana na bolovanju, na posao se nemam namjeru vratiti jer mojeg radnog mjesta vise ni nema.

Imate li prijedlog sto da radim a da ne napravim kakvi radni prekrsaj?

Ako se kojim cudom uspijem cuti sa poslodavcem narednih dana i on mi ponudi otkaz, da li otk.rok tece od 01.06.2017?

U razgovoru sa kolegicama koje su u slicnoj situaciji cula sam da poslodavac jednostavno ne zeli davati osobno uvjetovan otkaz niti otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora, iskljucivo sporazumni prekid.

Moze li po zakonu proci "poslodavac ne zeli"?

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija