Jump to content

Dosmrtno uzdržavanje - da li je transparentno u zemljišnim knjigama, koliko košta i eventualna žalba...


anonimno

Preporučene objave

radi se o sljedećem:

napisao bih ugovor sa roditeljem (jednim, drugi je umro) o dosmrtnom uzdržavanju i na taj način bih prenio dio njene nekretnine na sebe. naravno,

budući da se radi o mojoj krvi, ne bih dozvolio ikada da roditelj posumnja da bih ga izigrao u stilu da prodam stan i blabla, već bi potražili način da roditeljev boravak u stanu zaštitimo na maksimalan način.

problem je u sljedećem:

treća strana (brat) koji se vrlo nekorektno i izdajnički ponio prema obitelji, isplaćen je uz uvjet da se odrekne nasljedstva na koje očito reflektira.

roditelj i ja bi napisali ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i to ovjerili kod nadležnog tijela (treba li to zavesti u zemljišne knjige?) i sad me interesira može li brat reagirati na to (podnijeti žalbu i slično), te da li je taj ugovor transparentan u zemljišnim knjigama...

 

koliko bi koštala naknada za odvjetnički trud oko sastavljanja ugovora (okvirno)?

hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obicno se uzima 1 posto od vrijednosti nekretnine za postupak od sastavljanja ugovora do upisa u gruntovnicu time da odvjetnik snosi i trosak pristojbi za ovjeru od 300,00 kn i uknjizbe od 250 kn.

ako necete po tome mozete za sastav ugovora opet po vrijednosti nekretnine.

nekretnina ako vrijedi npr. 550 tis kn sastav samo ugovora je 5.500,00 kn plus pdv time da vi placate ovjeru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija