Jump to content

Redovan student i novčana naknada


građanin1

Preporučene objave

Zato što se pod pojmom nezaposlene osobe smatra svaka osoba koja je sposobna za rad ili samo djelomično sposobna za rad, u životnoj dobi od 15 do 65 .g., te osoba koja nije u radnom odnosu, koje aktivno traži posao i koja nije redoviti učenik ili student. Prema tome, kao redovni student ne možete koristiti prava iz statusa nezaposlenosti (pravo na novčanu naknadu) niti biti uključeni u mjere aktivne politike zapošljavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Da li se pod nezaposlenom osobom smatra izvanredni student? Prije HZZ sam radila godinu dana i dobila sam pravo na naknadu, a upisala sam fakultet izvanredno. Potpisala sam da nisam redovni učenik ili student. To sam shvatila kao da misle da nisam redovni studenti,ali sada kada razmišljam možda su mislili student općenito. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovanje, imam situaciju da sam bio zaposlen 2 godine i dobio otkaz pri prekidu ugovora na neodređeno.

Također sam redoviti student (studij plaćam) te makar nisma imao pravo na prijavu na burzu ipak mi je odobren zahtjev. Danas mi je stigla uplata za naknadu te me zanima dali se povrat sredstava sam realizira ili ga ja moram, dali mogu biti novčano kažnjen radi toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 06. 2023. u 18:44, medo13 je napisao:

imam situaciju da sam bio zaposlen 2 godine i dobio otkaz pri prekidu ugovora na neodređeno.

Kakav ste točno dobili otkaz? Kako je obrazloženo to otkazivanje ugovora o radu? Ne postoji "otkaz pri prekidu".

Dana 05. 06. 2023. u 18:44, medo13 je napisao:

Također sam redoviti student (studij plaćam) te makar nisma imao pravo na prijavu na burzu ipak mi je odobren zahtjev

Temeljem čega tvrdite da niste imali pravo na prijavu pri HZZ-e?  Pod "odobren zahtjev" mislite na naknadu ili što već?

Dajte malo konkretnije odgovore, jer se ovako vrtimo u krug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 50 minuta, Borbena7 je napisao:

Kakav ste točno dobili otkaz? Kako je obrazloženo to otkazivanje ugovora o radu? Ne postoji "otkaz pri prekidu".

Temeljem čega tvrdite da niste imali pravo na prijavu pri HZZ-e?  Pod "odobren zahtjev" mislite na naknadu ili što već?

Dajte malo konkretnije odgovore, jer se ovako vrtimo u krug.

"Odluka o prestanku ugovora o radu zbog isteka roka". Službeno priopćenje iz bivše firme.

Pošto sam redoviti student radi toga smatram da nemam zakonsko pravo tražiti naknadu koju sam ipak primio prije 3 dana.

Da pod "odobren zahtjev" mislim na tu uplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, medo13 je napisao:

"Odluka o prestanku ugovora o radu zbog isteka roka". Službeno priopćenje iz bivše firme.

U tom slučaju je netočno da ste imali ugovor o radu na neodređeno vrijeme.

prije 27 minuta, medo13 je napisao:

Pošto sam redoviti student radi toga smatram da nemam zakonsko pravo tražiti naknadu koju sam ipak primio prije 3 dana

Ako imate status redovnog studenta, tada ne ispunjavate uvjete za naknadu za nezaposlene, jer se ne smatrate nezaposlenom osobom u smislu Zakona o tržištu rada.

Obratite se nadležnom HZZ i upoznajte ih sa navedenom situacijom, jer će Vam kada-tad doći obveza povrata novčanih sredstava stečenih bez zakonske osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav.

Tijekom svoje apsolventske godine radila sam na ugovor na određeno. Radni odnos mi je prestao 21. 6. 2023. A status redovitog studenta ću imati do 7. 7. 2023. kad ću obraniti diplomski rad, dakle više neću biti redovni student. Imam li pravo na naknadu za nezaposlene na temelju 12 mjeseci rada na određeno iako prestajem biti redovan student nakon okončanja ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija