Jump to content

Naknadno traženje nasljeđa


anonimno

Preporučene objave

Kad je djed umro, mama i njena sestra su se složile da svu imovinu nasljedi baka. Međutim, teta je kasnije s bakom potpisala ugovor o doživotnom uzdržavanju, navodno da bi teta mogla ostati živjeti u djedovoj kući koja je u gradu (nama to nisu ni rekle nego sam ja vidjela na internetu u z.k. izvatku). Baka živi na selu, ima veliku mirovinu, a i inače se mi brinemo o njoj najmanje koliko i teta (baka bi bila zbrinuta i bez tog ugovora). Saznala sam da se imovina iz takvog ugovora (kuća u gradu) isključuje iz nasljeđivanja pa me zanima može li mama naknadno tržiti svoj dio nasljeđa koje bi bila nasljedila nakon djedove smrti (ne uključujući spomenutu kuću)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Hahahaha! I vi vjerujete u to objasnjenje? Ovo je najefikasniji ugovor kojim se moze eliminirati nasljednika. Iako mu to nikako nije svrha, ali djeluje i u tom smjeru. Ako to mozete dokazati, pobijajte ugovor. Dok je baka jos ziva...

 

Ili objasnite baki "kvaku" oko nasljeđivanja pa neka raskine ugovor i sklopi ga s obje kćeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sad kad je kuća u sigurnim tetinim rukama, baka nema razloga da mamu isplati. Sad ucjenjuje u smislu "tko bu bolji, taj će dobit više". Trebala je mama prihvatiti nasljedstvo nakon djedove smrti... Ne bi bilo važno da mama nije dosta bolesna, a neki put se s novcem život može spasiti... Kako je krenulo još će baka sve prepisati teti samo zato jer smo se usudile zatražiti pravednost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija