Jump to content

Gruntovnica - Katastar - ostavinska rasprava


anonimno

Preporučene objave

Nakon što je vlasnik čiji sam nasljednik preminuo, sud je pokrenuo po službenoj dužnosti ostavinsku raspravu i oni su sami provjerili stanje u zemljišnim knjigama. Tako su dio imovine pronašli, a dio nisu. Živimo u kući u bloku, dvije kuće koje su spojene sa zajedničkim zidom. Parcela na kojoj se kuća nalazi bila je davno u jednom komadu. Kada je kuća, odnosno kuće sagrađene, parcela je podijeljena na dvije čestice: dvorište (123/3) i kuće (456/6). Svaki vlasnik je bio 1/2 kuće i 1/2 zemljišta. Nakon nekog vremena je opet došlo do diobe: Ona 1/2 koja je činila cijelu kuću je podijeljene na dvije dodatne čestice tako da sada postoje čestice 123/3 i 123/23. Dvorište je također podijeljeno na dvije čestice: 456/6 i 456/56.

a) U Katastru piše da je vlasnik2 čiji sam ja nasljednik vlasnik čestica 123/23 i 456/56. A vlasnik1 je vlasnik čestica 456/6 i 123/3. I to je stanje na terenu.

b) U gruntovnici (zemljišnik u sudu) piše da su vlasnik1 i vlasnik2 vlasnici nad svim česticama. Dakle, vlasnik1 ima 1/2 od čestica 123/3, 123/23, 456/6 i 456/56, a vlasnik2, također 1/2 od svih čestica 123/3, 123/23, 456/6 i 456/56.

Problem:

Rasprava je održana. I sada smo dobili rješenje da će nas upisati u katastru tako da smo vlasnici i nad česticama 123/3 i 456/6.

Mi bismo prije nego to stupi na snagu željeli stanje iz katastra prenijeti u zemljišnik. Kako?

Hvala na pomoći.

Jako mi je hitno, imam još samo tjedan dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija