Jump to content

mirovinsko osiguranje


anonimno

Preporučene objave

Do 2000. godine imala sam obrt otvoren uz porodičnu mirovinu.Obrt sam zatvorila i do danaa nisam podmirila obaveze na mirovinsko osiguranje.Sad živim od 1400 kn mirovine, a porezna uprava me tereti za plačanje zaostalog duga od 5000 kn.Da li mogu zatražiti otpis tog duga s obzirom na materijalnu situaciju? Kada započinje zasatara na takvu vrstu duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto ce Vam vrijeme vise prolaziti, imat cete vise problema ako nesto ne poduzmete. Naime, za cijelo vrijeme vam teku kamate, pa uskoro dug nece biti 5000, nego mnogo veci.

 

Nadalje, mozda je tocno da za doprinose temeljem mirovinskog osiguranja ne mozete traziti otpis duga, medjutim, trebate pokusati. S obzirom da dug nije velik, mozda biste uspjeli nesto postici.

 

Savjet : svakako trazite otpis duga. Nista ne mozete izgubiti, mozete samo dobiti.

 

Slijedece pitanje jest : da li imate zaista samo dug na mirovinskom ? Sto je sa ostalim obavezama ?

 

Jos nesto. Sve ako i uspijete "isposlovati" otpis duga, kamate cete morati podmiriti. Sto vise vremena prolazi, veci ce biti iznos kamata. Razmislite. Mirovina Vam jest mala, ali ce problem tijekom vremena postati jos veci. A sto ce biti onda ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija