Jump to content

redoviti otkaz


anonimno

Preporučene objave

Dobar dan

 

Javljam Vam se iz Rijeke i imam jedno vjerujem za Vas učestalo pitanje.

Naime,28.10'06 između mog poslodavca i mene došlo je do rasprave koja je završila prijetnjom otkaza od strane poslodavca.

30.10'06 otvorio sam bolovanje i koristio ga do 13.11'06.Kad sam 13. došao javiti se poslodavcu rekao mi je da 28.11'06 mogu

doći po knjižicu i kako se nada da ću potpisati sporazumni otkaz jer da je tako bolje za sve.Moj poslodavac je dakle po nekoj svojoj procjeni dao meni otkazni rok 1 mjesec i još mi u taj rok računao,odnosno oduzeo dane bolovanja.

Ja ne želim potpisati sporazumni otkaz i zatražio sam pismeno od poslodavca ako će mi dati redoviti otkaz da to učini po zakonu o radu.

Dakle pismena opomena,nakon toga pismena obavijest i 15 dana nakon toga knjižica ukoliko ne uložim žalbu.

Poslodavac odbija postupiti po ZOR-u,čl 117 i čl 118 već mi govori da neka ja samo dođem 28.11'06 po knjižicu.

 

Moje pitanje za Vas je što napraviti i kome se žaliti nakon što dobijem knjižicu a nisu odrađeni postupci iz ZOR-u????

 

Unaprijed Vam zahvaljujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija