Jump to content

Radni odnos-samostala djelatnost???


anonimno

Preporučene objave

Molim da mi pomognete! Nakon prestanka rada na određeno vrijeme, završila sam na burzi. Za ostvarivanje prava na novčanu naknadu treba 9 mj. rada u posljednja 24mj. Ja imam 9 i pol, ali osporavaju mi to jer sam 2005. imala 1mj. samostalnu djelatnost (prekinuta zbog nemogućnosti plaćanja najma). Kažu da to NIJE radni odnos- da li je to tako? Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez zamjerke, nesto mi nije jasno ... a vjerojatno i drugi to vide ... sada je polovica studenog, Vi spominjete 9 i pol mjeseci ... samostalna djelatnost je mogla biti i uz rad, sto znaci da niste prekidali radni odnos, ili ste prekinuli na tih mjesec dana radni odnos ... ?

 

Btw, samostalna djelatnost ne smatra se radnim odnosom u smislu potreba HZZO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Stvari su malo složenije; naime, ja nikada nisam bila u stalnom radnom odnosu nego radim na zamjenama ( rad na određeno vrijeme ), pa u to vrijeme dok je trajala samost. djelatnost nisam bila u radnom odnosu. Tako da sveukupno u posljednja 24 mj. imam 9 i pol mjeseci staža ( nažalost ),odnosno samo 8 i pol mj radnog odnosa. Mislim da su mi neke stvari sad malo jasnije (našla sam na Internetu Zakon o radu i raznorazne druge).Kolko sam uspjela shvatit radni odnos jest samo odnos zaposlenik - poslodavac.

Hvala ti na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija