Jump to content

Katastar - pregled veze


anonimno

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Vidim da na ovo nitko nije odgovorio. Imam isto pitanje, a i dodatno:

 

Na toj vezi nalazi se u mom slučaju i oznaka geodetskog elaborata napravljenog, prema oznaci, prije par godina.

 

Nitko od posjednika/suvlasnika nije bio o tome obaviješten.

 

Zanima me da li je moguće da se geodetski elaborat radi i unosi u katastarsku dokumentaciju bez obavještavanja katastarskog posjednika i z.k. vlasnika, u mom slučaju istih osoba. Može li se taj elaborat tražiti na uvid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

Zanima me da li je moguće da se geodetski elaborat radi i unosi u katastarsku dokumentaciju bez obavještavanja katastarskog posjednika i z.k. vlasnika, u mom slučaju istih osoba. Može li se taj elaborat tražiti na uvid.

 

NE

 

geodeta sam, i znam kako je teško biti geodeta u vrijeme satelitske geodezije i službene državne evidencije o zemljištu iz doba austro-ugarske. ali ovdje treba izvršiti uvid i tužit geodetu koji je izradio i predao parcelacijski elaborat bez potpisa VLASNIKA ( dakle ne susjeda, jer je za parcelaciju potreban i potpis susjeda), a treba tužiti i one u katastru koji su zaprimili, ovjerili i proveli takav elaborat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru, ali možda nisam bio dovoljno jasan. Na katastarskim planovima koje sam dobio nakon toga elaborata nisam primijetio neke promjene u odnosu na ranije. Dakle, čini se da se nije radilo o nekoj novoj parcelaciji. Iako, moguće je da su rađene neke manje promjene koje nisu uočljive. Dakle, za sada me zanima samo načelno. No, u svakom slučaju ću tražiti uvod u elaborat jer iz iskustva (vrlo neugodnog i ne jednog) znam da kad se nešto radi potajno, onda za to obično ima i dobar razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija