Jump to content

Darovnica stana


danny_crane

Preporučene objave

Bok, nisam siguran da li sam odabrao točno mjesto za ovu temu ... ali pokušat ću .
Znači ... majka i otac ne žive skupa već 15 godina ( nisu legalno rastavljeni ) , a u međuvremenu je otac digao kredit te imao pravnih problema s drugim osobama , što ga je dovelo pod nekoliko ovrha ... došlo je rješenje sa suda da stan ide na nekakvu aukciju pod 2/3 cijene.
Dobiven je kao darovanje 1997 od pokojne tetke , a roditelji su u braku od 91' . Da li se stan smatra bračnom stečevinom, i hoće li na tu aukciju ići cijeli dio stana , ili samo očev dio, tj. 50% stana  ... pričao sam s prijateljem, čiji su roditelji također imali sličnu situaciju, ali ne znam da li se zakon mijenjao u međuvremenu. Valjda će netko skužiti šta pokušavam reći :D
Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, danny_crane je napisao:

Da li se stan smatra bračnom stečevinom

Mišljenja sam da ne, ovo iz razloga što vlastita imovina bračnog druga je ona imovina koju je bračni drug već imao u trenutku sklapanja braka, a također i imovina koju bračni drug stekne za vrijeme trajanja braka, ali ne radom, nego npr. darovanjem, nasljeđivanjem i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija