Jump to content

Odvjetnici, generatori svega lošega


anonimno

Preporučene objave

Znate li svog odvjetnika što radi kada tobože ne radi, poglavito u "Malim mistima" ? Ja znam.

Viđam vrlo svakodnevno mog i protivničkog gada kako ispijaju kavice. I šta im je tema? Kako produžiti neki slučaj da se zaradi više love. I sada ti maheri, koji su u sprezi sa lokalnim sucima,policijom, općinskim službenicima i svim imalo važnim ljudima koji im mogu zatrebati, drmaju li drmaju, a ti kao pojedinac krepaj ili plati. Tu i tamo bude netko previše bahat pa nadrlja, ali pojeo vuk magare. Tko je ikad vidjeo da su ljudima vratili ono što su oteli pokvarenjaci.

Ako imate nešto na duši, izjadajte se. Ja ću odgovoriti sa još više detalja, a ako ova tema pokrene nešto više, obečavam da ću spomenuti ponekog, ali oprezno tako da se može prepoznati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne slazem se da su odvjetnici generatori svega losega, na ovaj nacin izreceno.

 

Cinjenica jest da u svakom drustvu postoje ljudi koji su medjusobno povezani, pa kada se sve promatra sa strane, sve skupa moze imati itekako los prizvuk.

 

Ako vec razmisljate na taj nacin, onda biste se morali upitati da li postoje i druge branse u kojima su ljudi povezani na nacin koji opisujete ... a svi skupa znamo da jesu.

 

Zelim samo reci, svugdje svega toga ima, ne samo medju odvjetnicima, i upravo zato smatram da odvjetnici nisu jedini ti, i to ne svi, nego i drugi iz drugih bransa, opet, ne svi, nego samo neki.

 

Tako dugo dok imamo u ovom dijelu svijeta mentalitet "ruka ruku mije", dotle ce to biti izvor svega losega. Da li su to odvjetnici, ministri, menadzeri, mesetari, direktori, obrtnici, ... zapravo uopce nije bitno.

 

Nazalost, mentalitet ljudi ne mozemo mijenjati. Slazem se da negativna medijska kampanja bas ne pridonosi ugledu odvjetnika, pa jos ako imate zivotni primjer oko sebe kako ga osoba navodi u postu iznad, moglo bi se naprecac donijeti mnogo losih zakljucaka ...

 

Medjutim, isto tako, mnogi odvjetnici su mnogim ljudima u zivotu pomogli oko rjesavanja njihovih problema. S obzirom da su njihovi problemi rijeseni, takvi ce ljudi rijetko posjetiti stranice poput Legalisa, ili nikad. Stoga se njih i mnogo manje cuje. A ima i pozitivnih primjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne slazem se da su odvjetnici generatori svega losega, na ovaj nacin izreceno.

 

Upravo ovakva misljenja stavlljaju odvjetnicku profesiju na stub srama - ne nismo mi, i drugi su. Umjesto predlaganja nacina da se stvari poboljsaju kioriste se fraze:

 

-

odvjetnici nisu jedini ti

-

Da li su to odvjetnici, ministri, menadzeri, mesetari, direktori, obrtnici, ... zapravo uopce nije bitno

-

onda biste se morali upitati da li postoje i druge branse u kojima su

 

Uzas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ne slazem se da su odvjetnici generatori svega losega, na ovaj nacin izreceno.

 

Upravo ovakva misljenja stavlljaju odvjetnicku profesiju na stub srama - ne nismo mi, i drugi su. Umjesto predlaganja nacina da se stvari poboljsaju kioriste se fraze:

 

-

odvjetnici nisu jedini ti

-

Da li su to odvjetnici, ministri, menadzeri, mesetari, direktori, obrtnici, ... zapravo uopce nije bitno

-

onda biste se morali upitati da li postoje i druge branse u kojima su

 

Uzas.

Slazem se ovo je uzas.

Dva odvjetnika se dogovaraju i ispijaju kavicu kako bi naskodili trecoj osobi? Katastrofa.

Gdje toga odugovlacenja i dogovaranja u tom kontekstu, ima u drugim strukama?

i imali uopce struke u kojoj se odugovlacenjem postupka zaradjuju pare?

Zar doktori? Ili pomorci -kapetani brodova?

ili piloti? ili postari? Ej men, pa gdje bi stigli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što god mislio o ovoj temi siguran sam da ne pripada u forum Stvarno pravo. Dvojio sam se da li ju premjestiti u kantu za smeće (jer tonom i nije za bolje) ili ju ipak ostaviti ali na drugom mjestu. Prevagnulo je drugo mišljenje, tako da je od sad u Caffeu. Vjerojatno negdje blizu šanka. Taman je za to.

 

U svakom slučaju, promjena je da se više na ovu temu ne razgovara anonimno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnici odlučuju o nekom. Menadžeri odlučuju o sudbinama tisuća ljudi pa nikom ništa. Nikom ništa što se tvornica zatvori zbog nečijeg ispijanja kavice. A ispijaju je gradonačelnik jednog grada i strani ulagač. Odugovlače proces jer ne žele da tvornicu kupi netko drugi. U pitanju su milijarde kuna od kojih očito ništa ne pripada radnicima, ništa državi, a o ostalima se dade diskutirati, a vi pričate o dva odvjetnika na kavici, to je užas ...

 

Pričam ti priču. Odvjetnici su u odnosu na sudbinu nekoliko tisuća ljudi samo dva mala kotačića.

 

Tako dugo dok svi mi ne ugledamo tko je zapravo generator svega lošega, dotle će nam svi biti krivi, samo ne oni koji to stvarno i jesu. Zanimljivo je da njih nitko ne vidi.

 

Užas !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta bi trebali, u karantenu i gledat samo tebe . Šta to znači, da ako su dva odvjetnika dobra međusobno već godinama i onda odjednom krenu zastupat dvije protivne strane, trebali bi se počet mlatit međusobno. To je posao kao i svaki drugi. Kad ti odeš od njega njegov život prestaje ? Kao da ljudi iz VIP-a ne razgovaraju sa onima iz TCOM-a.

 

Najbolje da se sam zastupaš kad si toliko mudar i pronicljiv, imaš pravo na to. Odi sad i udari ga macom i otkaži mu punomoć.

 

Najradije bi te izvrijeđao kako si panglu i ograničen, ali zbog pravila foruma se suzdržavam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija