Jump to content

Izbjegavanje


anonimno

Preporučene objave

u pravu ste. većina ljudi koji traže pomoć zapravo žele izbjeći plaćanje i svakako dovesti spis do zastare. nekima uspije nekima ne. ja osobno to ne savjetujem, jer to je stvar na koji se ne možete oslanjati., te se u svakom trenu može desiti preokret, pa onda tko je kriv? onaj koji je dao savjet. imate dobar osjećaj u svezi zastare. a ljudi kao ljudi - kad se ogriješe o zakon onda bi ga malo i zaobišli da si ublaže posljedice, a kad dođe do ne daj bože nečega gdje je njima u interesu držati se slova zakona, onda im je krivo što se upravo tada druga strana želi iščupati iz svega bez posljedica. tako je bilo i tako će i biti. pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

align=lefthttp://www.open.hr/~tandreis/izostanci/23.jpg[/img]

 

... mnogi izbjegavaju posljedice svojih djela, upravo kao i nestasko na slici ... a poslije se tuku po glavi.

Ovo vrijedi za i za mene.

 

Neki dan mi je kcer donijela poucnu pricu iz skole, nesto kao pitalicu. Glasi otprilike ovako :

 

Kamenje na putu

 

... Isli su beduini pustinjom na devama, sa torbama, put slijedece oaze. Iduci tako naisli su na hrpu kamenja. Na kamenju je bilo pismo u kojem je pisalo :

 

"Uzmite ovog kamenja koliko god mozete, stavljajte ga u sve torbe i vrece koje imate i kod prve oaze pogledajte u torbe i vrece. Poslije cete se smijati i plakati !

 

I tako, svaki uzme kamencic (znate vec - sto je manji mogao naci). Mislili su, sto ce uzimati kamenje kad vec imaju pune torbe tereta.

 

Prosli su oni tako od oaze do oaze, kadli se netko od njih sjeti da pogledaju ono kamenje u torbama i vrecama...

 

Pitanja su bila : sto su vidjeli u vrecama, zasto su se smijali, a zasto plakali ?

 

* * *

 

Odgovor je jednostavan. Zanima me sada samo, za one koji su raspolozeni za malo razonode, sto bi se sve moglo odgovoriti na ovo ... inace, u ovoj pricici je samo jedan tocan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam shvatila do kraja (valjda mi koji imamo korijene bosanske malo sporije kopčamo), da li treba odgovoriti na vaše pitanje? evo: mislim da je u vrećama bilo drago kamenje, (dijamanti ili nešto slično). smijali su se jer su ga uzeli, a plakali su jer nisu uzeli više. poznata mi je ta priča, samo što je na kamenčićima u mojoj priči bila poruka: "tko uzme ovo kamenje - pokajat će se, a tko ne uzme - pokajat će se". oni koji su uzeli malo pokajali su se što nisu uzeli više, a oni koji nisu uopće uzeli, pokajali su se što nisu. eto. zgodna pričica. kao dijete čitala sam knjige s takvim pričicama. voljela bih da i moja djeca nešto tako čitaju..........nego može jedno intimno pitanje za vas? što vam znači vaš nadimak (ako nije tajna) i kako se to čita? baš sam seljo...........ha ha. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slicice koje "lijepim" uz svoje odgovore obicno su vezane uz neke stvari. To mogu biti nesto poput ilustracije, nesto poput asocijacija, nesto poput cinjenice da jedna slika moze ponekad vise govoriti od tisucu rijeci.

 

Cinjenica je da osobno (to je iskljucivo moje osobno misljenje) zelim (tu i tamo) malo "razbiti" monotoniju crno/bijelog teksta, kao sto je ponekad potrebno i u zivotu unijeti poneku promjenu da bi ga se ucinilo zanimljivijim.

 

Izbor slicica je ponekad impulzivan, potaknut pitanjem i namjerom odgovora (uzmite primjer covjeka koji nije platio dug za mobitel, a sad se boji doci natrag ... pa zar nema boljeg usklicnika od velike tastature mobitela koja mu visi nad glavom samo zato jer nije odjavio mobitel, nego je sto zna sto napravio sa Cronet-karticom ...). Ponekad slicice biram i po nekom drugom principu (recimo kao u cestitci za 2007., od kojih je manja slika ona koju sam sam slikao).

 

Secer dolazi na kraju.

 

Drago mi je da se Zvrka odmah sjetila te price, samo ocito kruzi u raznim varijantama - u ovoj se kamenje pretvorilo u dragulje. Kada su beduini vidjeli da se kamenje pretvorilo u dragulje, bili su sretni, a zatim su plakali jer ih nisu uzeli jos vise.

 

Medjutim, prica je vezana sa necim u svim nasim zivotima, a zbog cega mnogi ... traze ovdje rjesenje svojih problema (ili kod odvjetnika ...).

 

Dakle, sto je to sto predstavlja to kamenje ... ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..da jedna slika moze ponekad vise govoriti od tisucu rijeci...

 

da, to ste u pravu..

meni ove sličice govore dosta i o vama, pa još u kombinaciji sa odgovorima, dobijem sliku o osobi/vama konkretno..

volim analizirati postupke ljudi (moja mana možda, prednost..tko zna..)

pa zaključujem da

imate malo puno slobodnog vremena na raspolaganju kada ste non-stop na legalisu? ispada da ste dežurni ovdje, stalno ste logirani :-D, dotjerujete postove, pišete duge odgovore, pratite što se zbiva..

postoji li kakav drugi razlog?

iznenadite me.. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI ...

 

zapravo i ne znaci nesto posebno, doslovno, ne znaci ama bas nista u tom obliku.

 

Dugacka je to prica, pocinje u ozujku ove, 2006. godine.

 

Ukratko ... zahvaljujuci jednom dragom i dobrom prijatelju, mnoge stvari u mojem zivotu krenule su nabolje. Ne odmah, niti je to sada neko super dobro stanje, ali u svakom slucaju, imam dovoljno duha (i previse, sto su moderatori i urednici uspjeli vec vidjeti) za istrazivanja preko dozvoljenih granica, dovoljno energije za suocavanje sa svim problemima, dovoljno snage da odrzim obitelj na okupu unatoc svim problemima ... kroz pocetnih nekih stotinjak mojih postova, svi mogu povezati gotovo sve elemente moje price.

 

Da nije bilo tog Zvonka, danas ne bih mnogima smetao na ovom forumu, nekima ne bih isao na zivce, ... jednostavno, ne bih bio tu.

 

On mi je na pocetku te price, jednostavno rekao (nadajuci se da necu shvatiti doslovno), "Borise, il' se 'besi ili se bori". Prihvatio sam ovo drugo.

 

Kada sam pozelio nesto vise saznati o njemu (prije toga ga nisam vidio gotovo cijelih petnaest godina), na netu ... nigdje nista o njemu. Covjek bez imena i lica. Osim jednog nadimka : Gaius.

 

Preko VipWeb-a, saljuci mi poruke, uvijek se tako potpisivao. Niti ja tada nisam bio u stanju razmisljati sto mu to znaci, pa sam ga pitao, kao i Vi sada mene. On mi je samo rekao : pa kaj ni to ne znas ? Gaius Iulius Caesar ...

 

Dojam koji je u tim prvim danima ostavio na mene, psiholoska pomoc koju mi je pruzio, bila je ogromna. Neizmjerna.

 

Istovremeno sam uspio, velikim dijelom opet zahvaljujuci njemu, uvesti ADSL. Pocelo je kopanje po netu, pa sam i ja tako dosao na Legalis.

 

Kod registracije, prvo sto mi je palo "na pamet", pogadjate, bilo je - gaius.

 

Medjutim, vec je netko uzeo taj nick. Zato sam dodao rimsko 1 ( I ) na kraju ... nesto, kao prvi iza njega, iza gaiusa, ali onog koji je meni pomogao, Zvonka. Tako je nastao GaiusI.

 

Kako se cita ? Nemam pojma. Jos u vrijeme dok je Ane bila samnom na "TI", rekla mi je da su mi moderatori (sadasnji urednici) dali nadimak "Gajo". Pa recimo, meni nije svejedno kako ce me netko zvati, ali kad sam uspio izabrati takav nick, onda ne mogu ocekivati da ce netko to uspjeti i pravilno procitati. Pa recimo stoga da se onda to jednostavno moze citati kao - Gajo.

 

P.S: Vidim da smo pisali u isto vrijeme ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zapažanja i pitanja drugih, ja sam ostala začuđena svime, kao i pitanjima upućenim vama iako mogu reći da bih se ja vjerovatno uvrijedila. što ću? takva sam? zašto je koga briga koliko vi vremena provodite na netu i odgovarate i ubacujete sličice? mislim da je sve to irelevantno. i nije tema ovjde. ja sam sam naviknuta na vaše sličice, i kojekakve druge stvari i duge odgovore. i mislim da je to vrlo simpatično i kako ste rekli razbija monotoniju koja vlada ovim prostorom. a što se tiče poante priče - nisam ju shvatila niti onda a niti sada,a voljela bih..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To Vam se samo tako cini.

 

Naime, cesto u zurbi iskljucim racunalo bez stvarne, prave odjave. S obzirom da Legalis, kao site, nema kontrolu korisnika u tzv. "idle" modu, drugim rijecima, kada se jednom netko prijavi, on ostaje prijavljen, bez obzira da li radi nesto ili nista. Postoje vremena odrzavanja sistema kada serveri sami na odredjen nacin "prekinu" vezu, site se, laicki receno, ponovno "aktivira", izbacujuci korisnike iz "idle" moda (dakle, koji nista ne rade) u status odjavljenog korisnika.

 

Na primjer, prekjucer je ispalo da sam tu bio gotovo dva dana i noci (ili tako nekako), a zapravo sam u zurbi iskljucio racunalo bez odjave. Na Legalisu sam ostao prijavljen, pa se stjece dojam da sam 24 sata na Legalisu, sto zapravo nije tocno. Kada bi postojala statistika stvarnog, aktivnog rada na Legalisu, vidjeli biste da je otpilike 1 % mojeg vremena na Legalisu stvarno, a ostalih 99 % - prakticno neaktivno vrijeme.

 

Ponekad se zna dogoditi da u mojem kraju jednostavno ADSL ne radi. Posebno navecer izmedju 22.30 - 23.30. Onda obicno nemam zivce cekati da se u T-Comu sjete reaktivirati server, jednostavno pospremimo supruga i ja djecu na spavanje, pa odemo na pocinak ...

 

Znalo je biti i razdoblja od desetak, pa cak i dvadesetak dana, da gotovo niti ne "primirisem" blizu Legalisa ... jednostavno zato jer imam hrpu posla kojeg treba obaviti. Uskoro ce opet doci to vrijeme.

 

Medjutim, morate razumjeti jos nesto ... kada ste dugo u ovom virtualnom svijetu, kada neke stvari naucite, kada nekim ljudima i pomognete, tada Vam sve vise ljudi pocinje slati poruke.

 

Nisam od onih koji nece odgovoriti na poruku. Na svaku poruku odgovaram, mozda na neku prije, na neku kasnije, zavisi sto je u poruci i da li trenutno znam odgovor ili ne. Ali na svaku odgovaram. Da ljudi ipak ne bi dugo cekali na poruke (jedno vrijeme je to bilo dosta intenzivno), ulazim na site cim mi se ukaze prilika - s obzirom da sam vodim knjigovodstvo, vezan sam dosta uz racunalo. S obzirom da imam nekoliko racunala, jedno je obicno uvijek na netu, pa kad se pojavi nesto novo - novi post, nova poruka ... malo prekinem rad sa papirima i evo me.

 

Ima jos dosta toga sto nije bas kako izgleda ... niti je crno crno, nit je bijelo bijelo, sve zavisi kako gledate.

 

Netko je jednom rekao : covjek je sam krojac svoje sudbine. To je ono cemu me je Zvonko podsjetio. Mogu svoju sudbinu prepustiti da ide tokom bez da pokusam bilo sto uciniti (pa ce s vremenom biti jos gore), ili se potruditi da velik dio stvari na koje mogu utjecati ide pozitivnijim tokom. Nista se ne mijenja preko noci, niti se bitno promijenilo, niti ce se promijeniti. Ali, korak po korak ...

 

Samo jedan podatak. U ozujku nisam imao novaca za telefon, pa su mi ga iskopcali. Slijedeci Zvonkove upute, u travnju mi ponovno ukopcavaju telefon, dobivam ADSL ...

 

U ozujku nisam imao niti jedan registriran auto. Sada ih imam tri.

 

U ozujku nisam znao vise ni kako se zovem, ni zasto zivim.

 

Danas, nakon bezbrojnih poruka razmijenjenih sa mnogim forumasicama i forumasima, prije toga sa moderatorima, sada cak i ovako, javno, mogu pricati o mnogim stvarima, ali isto tako vec sada polako pravimo planove za nekoliko mjeseci unaprijed za aktivnosti koje treba obaviti.

 

U ozujku sam jos isao u sudnicu kao ovca za klanje. To najbolje znaju oni koji su isto tako ulazili u sudnicu po onoj, "kadija te tuzi, kadija ti sudi". Danas nisam jos uvijek daleko od ovce, ali nisam vise niti ovca.

 

Jedna osoba, iako joj znam ime i prezime, doslovno me je imenovala stvorenjem koje se jos uvijek vere po drvecu. Imao sam i "duel" s tom osobom putem postova, gubio zivce, ljutio se, da bih danas uvidio da neke njegove rijeci zapravo ovih dana (u pozitivnom smislu) polako prenosim u zivot, na nacin, kritiku koju mi je dao, upotrijebio sam kao smjernicu za daljnji tijek dogadjaja ... u nekim stvarima je covjek bio u pravu, samo to ja nisam tada vidio.

 

Danas mu mogu reci "rekli ste mi i poslusao sam Vas", moze mu biti drago, iako mi zapravo nije to rekao bas na neki lijep nacin.

 

Prilicno brzo pisem, pa napisati dugacak post mi nije ni najmanji problem. Netko misli ... za ove romane treba mu cijela vjecnost ... Bas i ne. Pisem barem dvostruko brze nego sto prosjecna osoba izgovara tekst normalnom brzinom ... pa mi ni to ne oduzima mnogo vremena.

 

Ponekad se i dogodi da malo pretjeram sa radom i tipjkanjem na siteu, to je istina. Ali ne i u cijelosti. Sa svojom suprugom sam gotovo cijeli dan zajedno, djeca idu zajedno u smjenama u skolu, kada dodju iz skole ima dosta toga sto ime treba pomoci ... osobno mislim da ovaj HNOS, koliko god je dobro zamisljen, zapravo najvise odgovara djeci ciji roditelji - ne rade.

 

Volim spomenuti ovaj primjer ... prije tri tjedna sa djecom sam surfao po netu, po Francuskoj pokrajini Auvergne koja je poznata po velikom broju ugaslih vulkana koji su konfigurirali tlo te francuske pokrajine. Da li ste znali da ih je tamo bilo cak 80 ?! I danas se vide ostaci tih vulkana ... vrlo impresivno. Kcerke su napravile taj plakat. Nedugo nakon toga su radile plakat za vecer francuske sansone. Nezaboravna Edith Piaf koja je oznacila na svoj nacin francusku sansonu potekla je iz siromasne obitelji, prozeta tugom u zivotu ... prenijela je svoje emocije u francusku narodnu pjesmu, sansonu.

 

Ili na primjer, kada su kcerke radile makete rekreacijskog centra iz prirodnih materijala u velicini 1 x 1 m ...

 

Voznja u sumu, branje materijala, nabava gline, formiranje pomocu mahovine ...

 

Istina je da ponekad ima dana da rijetko vidim i djecu i suprugu. Kao i mnogi od nas. Ali u prosjeku, sa svojom obitelji jos vise mogu biti od mene jedino ljudi koji ili imaju toliko novaca da ne moraju nista raditi (pa mogu biti sa obitelji cijeli dan) ili su nezaposleni (pa su sa obitelji cijeli dan). U odnosu na svaku prosjecnu obitelj, mi smo mnogo vise zajedno. Kako kod kuce, tako na izletima, tako ni na moru ... ako se ide negdje, onda idemo svi.

 

Opet se ja raspisao ... a mogao bih pisati jos. Samo ako me dovoljno povucete "za jezik" ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pouka price je ZNANJE:

 

Dakle, uciteljica je djeci ispricala tu pricu da ih na neki nacin motivira, da im objasni na ilustrativan nacin, kako je to, kada mozes uzeti nesto (kamen) sto ce se pretvoriti kasnije u nesto vrijedno (dragulj),

 

Posto dobar dio nas pomalo bjezi od ucenja (u prosjeku) dok nije nuzno potrebno, onda sve ono znanje koje nismo uzeli (kamen) ne moze niti biti pretvoreno u nesto vrijedno (dragulj).

 

Drugim rijecima, poruka djeci je bila, sve sto sada naucite, koristit ce vam mnogo vise nego sto mislite, a kada dodje vrijeme, bit cete sretni zbog naucenog, ali cete i plakati zbog svega sto niste naucili.

 

Mnogi ovdje na forumu imaju slican zivotni put - pocevsi opet, od mene prvoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kojoj sam dva dana (ne cijela, svaki put kad pogledam kompjuter sjetim se da bih trebala odgonetnuti) pokušavala shvatiti poantu. uvijek se sjetim jedne osobe iz moje blizine, koja me ubija u pojam i ne bi nikada nešto novo naučila. ograničila se na ono što zna, začahurila to znanje i zatvorila se poput školjke. ništa ne dopire unutra, a slabo i izlazi šta van. taj netko ne zna što propušta. i naravno ja sam toj osobi baš nedavno pričala ovu priču koji ste vi spomenuli, međutim kao da sam zidovima pričala. ostah bez komentara i toliko željnog mudrovanja, ali ništa. mogla bih pisati cijelu noć, pisati mogu i naćoravo, ali šta je korist...........kad nemaš s kim. ah, sad sam napravila preveliku digresiju.......sorry............. :-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija