Jump to content

Jesmo li sposobni voljeti?


jadnik

Preporučene objave

Jesmo li sposobni voljeti?

Ili jesmo li tolerantni jedni prema drugima?

Dali je moguće ne vrijeđati bilo koga?

 

Evo vam moja poruka voljenoj i pitajte se jeli uopće moguće voljeti?

Dali bi bili onda sposobni pomoći jedni drugima a da se ne vrijeđamo međusobno.

 

citat:

zašto?

 

Zašto? Pitanje bez odgovora. Traje koliko i sama

vječnost. Ništa se ne može usporediti s njim. Ali

ipak postoji nešto što je puno vrijednije od bilo

čega u životu. I ono daje odgovor na sva pitanja

u

životu i poslije života. Ljubav. Stvoritelj svega

što vrijedi. Početak svega, beskrajna i preljepa.

Daje ljudima život i mir u smrti.

Potrebno je stvarno puno toga da bi je pružili

nekome. Odricanja, boli, tuge, sve što čovjeka

toliko pogađa. Zato ljudi po smrti odlaze u

vječnost, jer njihova ljubav zauvijek ostaje u

našim srcima, sve ono što su nam iz ljubavi

pružili. To je ono što ja tebi želim dati. Svoju

ljubav, svoju radost, svoje srce, moj život. To

je

najvrednije što imam i želim to dati tebi. Želim

ti dati svoje vrijeme, poglede, osmjehe ..., biti

ti utjeha i oslonac u životu. Ovako samo nosim

ispraznost u sebi, tugu , jad i bijedu, jer ti

nisi kraj mene. Nemoj dozvoliti da moja ljubav

potone u mrak i tišinu. Takvi su moji osjećaji,

govore da sa tobom činim cjelinu. Cjelinu u

ljubavi i radosti u životu.

Zašto je to tako? Neznam. Zašto? Pitanje bez

odgovora. Možeš ga postavljati beskonačno i opet

nećeš dobiti cijeli odgovor. Neke stvari

jednostavno jesu, nepromjenjive, stalne i mi

nemožemo utjecati na njih. Zašto??? Zašto te

volim, zašto moje srce kuca za tebe, zašto moj

život pripada tebi? Zato što moja ljubav pripada

tebi, jer nam srca kucaju istim ritmom, zajedno.

Zato jer u tvojim očima vidim tvoju dušu, tvoju

istinsku ljepotu. Jer mi je takva sudbina.

Milijardu odgovora bi ti mogao dati na jedno

zašto? a opet ti nebi odgovorio u potpunosti. Pa

opet pitanje traži odgovor, a odgovor istinu.

Istina je da te volim.Uvijek ću te voljeti. Za to

sam predodređen na ovom svijetu. To je moja

veličina. Ljubav prema tebi, beskonačna i lijepa.

Tu sam, pored tebe. Primi me u svoj zagrljaj,

spoznaj moju Istinu. Saznat ćeš da se nikada neću

umoriti voljeti te, da sam zauvijek tvoj. Volim

te, riječi koje su na mojim usnama, usnama koje

se

nikada neće umoriti izgovarajući te riječi. Jer

Ljubav se ne može umoriti. Ona je snaga koja

pokreće naše živote. Ona je Božji osjećaj, zato

je

sveta. Ona je u meni, samo za tebe. Primi je,

osjeti je, to je sve što te molim. Zašto? Pitanje

bez odgovora. Moj odgovor je: zato jer te

VOLIM..:))))))

Ti unosiš mirnoću u moj divlji život. Kao što

kapljica vode znači život u pustinji, tako i ti

meni značiš. Tako te je lako voljeti. Kad bi

drugi

ljudi mogli gledati mojim očima, osjećati mojim

srcem znali bi koliko je Ljubav uzvišena i

preljepa, tako čista i sveta. Molim te, nemoj da

te moji osječaji uplaše. Ja te ne želim

mijenjati,

prisiljavati da i ti osječaš isto prema meni. To

ti nikada nebi mogao učiniti. Ne želim da te

odvojim od tvojih prijatelja, obitelji i tvog

načina života. Želim da u meni vidiš prijatelja

koji će učiniti Sve za tebe. Biti uz tebe kad će

ti biti potreban netko, zauvijek. Koji će uvijek

biti iskren prema tebi, i u svojim riječima i

djelima i osjećajima. Koji će uvijek naći načine

da ispuni tvoje želje i pružiti ti ruku, utjehu

kad će ti biti potrebna.

Ja cijelim svojim bićem pripadam tebi, samo

tebi. Iako ti ne tražiš to od mene, ja to nemogu

promjeniti. Moje tjelo, moja duša i prije svega

moje Srce pripadaju samo Tebi, zauvijek. Ti

zaslužuješ samo jedno, da te se svim srcem voli.

Uvijek i zauvijek voljet ću te, kud god krenula i

pošla moja ljubav uz tebe ostat će.

Želim da znaš da ovo nisu samo riječi na papiru,

ovo ja osjećam prema tebi. Moji osjećaji ovako

preneseni na papir neće ostati lebdjeti negdje u

zraku kao izgovorene riječi koje samo isćeznu.

Nadam se da će ovako imati svoju trajnost kao što

je trajna moja ljubav prema tebi...:)))))))

 

Zašto? Pitanje bez odgovora, zar ne..

moj odgovor je: VOLIM TE :))

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srce mi se para od pjesmica, recepata, komentara i svega ostalog, Osobno nemam ništa protiv izljeva emocija, no što je to Legalis?

 

Legalis - hrvatski pravni portal projekt je i glasilo udruge Legalis.

 

Legalis portal pokrenut je u lipnju 2003 godine od hrvatskog ureda Američke odvjetničke komore (ABA CEELI) kao projekt koji je nastojalo potaknuti i poboljšati komunikaciju unutar pravne struke u Hrvatskoj te stvoriti trajnu bazu pravnih savjeta o različitim pravnim pitanjima namjenjenih najširoj populaciji zainteresiranih.

 

Udruga Legalis je neprofitna, nepolitična i strukovna organizacija pravnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovim se Zakonom uređuje brak, odnosi roditelja i djece, posvojenje, skrbništvo, učinci izvanbračne zajednice žene i muškarca, te postupci nadležnih tijela u svezi s obiteljskim odnosima i skrbništvom.

 

OZ nijednom ne spominje ljubav, ne uređuje ljubav, nije ga briga za "ikakvu" ljubav

 

Uređenje obiteljskih odnosa temelji se na načelima:

1) ravnopravnosti žene i muškarca te uzajamnog poštovanja i pomaganja svih članova obitelji,

2) zaštite dobrobiti i prava djeteta, te odgovornosti obaju roditelja za podizanje i odgoj djeteta,

3) primjerene skrbničke zaštite djeteta bez roditeljske skrbi te odrasle osobe s duševnim smetnjama.

 

 

 

ravnopravnost, dobrobit , žaštita....i opet ne postoji načelo nikakve ljubavi.

 

( komentar: osobe s BPD nisu odgovorne i racionalne osobe: za njih ne postoji dobrobit ..ni vlastita, ni bračnog partnera ni djece...shodno tome ne postoji ni ravnopravnost, niti ih mogu i žele zaštititi..)

 

 

Članak 24.

(1) Za postojanje braka potrebno je:

1. da su nevjesta i ženik osobe različita spola,

2. da su nevjesta i ženik izjavili svoj pristanak za sklapanje braka,

3. da je brak u građanskom obliku sklopljen pred matičarom ili da je brak u vjerskom obliku sklopljen prema odredbi članka 8. i članka 20. stavka 1. i 4. ovoga Zakona.

(2) Ako u vrijeme sklapanja braka nije bila ispunjena koja od pretpostavki iz stavka 1. ovoga članka, ne nastaju pravni učinci braka.

 

 

ljubav kao što vidimo nije pretpostavka za postojanje braka, dovoljan je jedino tzv. pristanak

 

Pretpostavke za valjanost braka

članak 26. stavak 2.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka sud može u izvanparničnom postupku dopustiti sklapanje braka osobi koja je navršila šesnaest godina života, ako utvrdi da je mentalno i tjelesno zrela za brak, te da za zaključenje braka postoji opravdan razlog.

 

komentar: sve osobe s BPD, po svom emocionalnom razvoju zaostale su u fazi ranog puberteta - (12) godina...imale one i 26, 30 ili 45 godina. Takvih je 1-2 % u općoj populaciji, 45 000- 90 000 u Hrvatskoj . Isto toliko pravno nevaljalih brakova.

Dva do tri puta više unesrećenih bliskih osoba, bračnih partnera i djece.

 

 

(1) Brak ne može sklopiti osoba lišena poslovne sposobnosti ili osoba nesposobna za rasuđivanje.

 

Dio proširenog opisa BPD je nemogućnost shvaćanja pravnog i akademskog funkcioniranja društva

 

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka sud može u izvanparničnom postupku dopustiti sklapanje braka osobi lišenoj poslovne sposobnosti za koju utvrdi da je sposobna shvatiti značenje braka i obveza koje iz njega proizlaze, te da je brak očito u njezinu interesu.

 

Osobno smatram da su shizofrenicari u remisiji, ili osobe s Downovim sindromom u većoj mogučnosti " sposobne shvatiti značenje braka i obveza koje iz njega proizlaze", nego li normalne , simpatične, drage, emocionalne osobe kakve nam se obično prikazuju osobe s BPD

 

Članak 32.

(1) U braku su bračni drugovi ravnopravni.

(2) Bračni drugovi dužni su jedan drugome biti vjerni, uzajamno se pomagati, međusobno se poštovati te održavati skladne bračne i obiteljske odnose.

(3) Bračni drugovi sporazumno određuju mjesto stanovanja.

(4) Bračni drugovi sporazumno odlučuju o rađanju i podizanju djece te o obavljanju poslova u obiteljskoj zajednici.

 

 

 

NE ZABORAVITE..!!!!!: - DUBOKO PROŽIMAJUĆI, STABILAN OBRAZAC PONAŠANJA I POSTUPAKA, koji bitno odstupa od vrijednosti pojedinčeve sredine i koji se sastoji od negiranja svega gore navedenog u gornjem citatu.

 

Bol koji izvire iz unutrašnjosti osobe s BPD čini je nesposobnom da razmišlja i provede išta od onog što je deklarirano u članku 32.

 

 

članak 43

Sud će razvesti brak:

1. ako utvrdi da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni

 

 

 

Poremećaji osobnosti su bolesti koje nastaju u ranoj odrasloj dobi, prije stupanja u brak, manifestiraju se uglavnom prema bliskim osobama i dovode do teških emocionalnih i tjelesnih zlostavljanja, zdravstvenih rizika i poremećaja zdravlja bliskih osoba. Uvijek, po pravilu i bez iznimke.

 

Sud ne može, nema pravo i na kraju krajeva nema koristi miješati se u nešto što je u biti samo - prošireni opis kliničke slike.

 

 

Ljubav...?????

 

i na kraju.....ljubav kao pojam, ljubav kao mit ( vjerovatno pojam koji označava kompleksnu emociju koja ugodno djeluje na centar za ugodu unutar limbičkog dijela mozga i izaziva stanje općeg zadovoljstva i blagostanja osobe koja je uvjerena da je proživljava )....ne postoji u Obiteljskom pravu, možda je to tako dobro, a možda i nije, jer civilizacijska opsesija ljubavlju čini da su svi životni događaji koje regulira obiteljski zakon prožeti tom emocijom...Tzv. ljubav prema bračnom partneru, djeci......

 

Nešto tu definitivno nije u redu...

 

A onima koje to zanima: NE, naše bliske osobe s BPD, nas ne vole, niti su nas ikada voljele, one jednostavno nisu sposobne spoznati ikakvu ljubav, pa ma šta ona bila. Ne vole sebe, žele se uništiti, pa shodno tome ne vole ni druge...

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srce mi se para od pjesmica, recepata, komentara i svega ostalog, Osobno nemam ništa protiv izljeva emocija, no što je to Legalis?

 

Nisam mislio da komentirate pjesmice, recepte ili bilo što drugo što nije u pravnoj struci, možda sam samo zaželio da zavirite u svoje emocije i pružite drugima pomoć.

Vidim da ste diplomirani pravnik pa mi recite zašto mi ne ponudite savjet na mojim postovima gdje tražim konkretne savjete. OK shvaćam da ste puno odricanja morali proći kroz školovanje da biste mogli raditi upravo posao koji vas ispunjava.

Jeste li se možda ponudili privatnom porukom javiti i ponuditi mi neki savjet za početak i usluge koje bi na kraju bile i plaćene.

Zašto mi se obraćaju ljudi koji nisu pravnici i nude mi savjete a vi stručni ljudi ostajete po strani. Eto u tom vidu je išlo moje pitanje i upravo zato je ovdje postavljeno a ne na pravnim savjetima.

 

Znam da zakon ne prepoznaje emocije i to je čvrsto slovo na papiru ali zakon sprovode ljudi. Zar su ti ljudi lišeni emocija zbog zakona.

 

Legalis portal pokrenut je u lipnju 2003 godine od hrvatskog ureda Američke odvjetničke komore (ABA CEELI) kao projekt koji je nastojalo potaknuti i poboljšati komunikaciju unutar pravne struke u Hrvatskoj te stvoriti trajnu bazu pravnih savjeta o različitim pravnim pitanjima namjenjenih najširoj populaciji zainteresiranih.

 

Čitajući sve postove uglavnom nailazim na prepucavanja različitih mišljenja, a savjeta malo i uopće gdje je ta baza pravnih savjeta.

 

Udruga Legalis je neprofitna, nepolitična i strukovna organizacija pravnika

 

Znam da je teško vama kojima je to kruh dijeliti nešto besplatno jer ipak radite za profit ali mrvice bi mi obični smrtnici vjerujem bili dostojni da ih prikupimo sa vašega stola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ti je veliki foot gore dao odgovor na ovo što se odnosilo na moju malenkost. Čovjek se predobro kuži u i praksu i teoriju, pa nemam ništa za dodati.

 

Inače, vrlo rijetko odnosno gotovo pa nikad se nisam ovdje upletao u pitanja koja uređuje obiteljski zakon, osobno smatram da država može na neki način urediti dijelić onoga gdje smatra da ima interes uredovati, no kada se radi o međuljudskim odnosima, bračnim odnosima, odnosima roditelja i djece, uvijek će prilikom donošenja odluka netko biti zakinut, oštećen, povrijeđen. Kakva god regulativa bila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala rubens, mada mislim da se predobro ne kužim u teoriju i praksu, pogotovo pravnu. Moje objave na legalis portalu su samo izolirani, jedinstveni pogled na tu teoriju i praksu, možda kopernikanski ( prije giorddanijevski - njega su spalili na lomači, ? ). Kakobilo, duboko vjerujem, da je moje razumijevanje i pogled na tu praksu istinitiji i "humaniji" od pogleda javnosti i stručnjaka koje podrazumijeva i obiteljski zakon.

u pitanja koja uređuje obiteljski zakon, osobno smatram da država može na neki način urediti dijelić onoga gdje smatra da ima interes uredovati, no kada se radi o međuljudskim odnosima, bračnim odnosima, odnosima roditelja i djece, uvijek će prilikom donošenja odluka netko biti zakinut, oštećen, povrijeđen. Kakva god regulativa bila.

 

...duboko se slažem s tobom. ....Ipak s obzirom da vjerujem da se u dotičnoj problematici radi o podloj igri majčice prirode koja je nekim ljudima zbrkala dio mozga zadužen za emocije i emocionalnu obradu informacija, netko je već otprije zakinut, oštećen i povrijeđen.

 

Stoga, vjerujem da se treba zalagati za, opet humaniji i istinitiji, Obiteljski zakon. Zakon koji će uvažavati istinske razloge ljudskog ponašanja i postupaka, a ne ih smatrati odgovornim osobama svjesnim svoje dobrobiti koji su iz svjesnih i objektivnih razloga poremetili svoje odnose.

 

 

Uvidom u svoje stanje, razumijevanjem sebe i svojih postupaka netko ne mora uvijek biti zakinut, oštećen i povrijeđen. Možda postoji , i možda se time otvara, mogućnost prevencije, kontrole ponašanja, psihosocijalnog liječenja, promjene...Time bi se prvenstveno spasile bliske osobe, sada dvostruko viktiminizirane praksom...

 

Vrijedi se boriti za šire društveno znanje o važnosti i utjecaju poremećaja osobnosti, prvenstveno BPD-a, na obiteljsku problematiku....

 

Vrijedi pokušati u OZ, ili bar njegovu praksu unijeti napredne principe, poput onih koji su britanci pokušali sa svojim izmjenama "Mental Health Acta" i " Dangerous i severe personality disorder Acta"

 

Vjerujem da je to neminovan proces, JER ZNAM da su poremećaji osobnosti ( opet prvenstveno BPD )glavni uzrok obiteljske problematike

 

Za sada za ogromnu većinu zemlja je ravna ploča i sunce kruži oko nje.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija