Jump to content

hoću plaću!!!


anonimno

Preporučene objave

Firma mi već neko vrijeme kasni s plaćom ali na kraju je ipak dobijemo po mjesec dana zakašnjenja. Zadnju plaću koju sam primila bila je za 3.mj. Nakon dugog čekanja firma je došla do para ali je isplatila zaostale poaće najprije svim šefovima , menađerima i nositeljima nekih funkcija. kako smo kolegica i ja jedine radnice bez ikakvih ovlasti jedine smo ostale bez plaće. na što se mogu pozvati, na kakav zakon? što napraviti i je li to ispravno?pomagajte!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogućnosti:

1. pokušaj dogovora s poslodavcem

2. pritisak na poslodavca prijetnjom da će pozvati inspekciju rada (npr. poslodavac čini prekršaj ako radniku ne uruči obračun dugovane, a neisplaćene plaće)

3. pokrenuti ovrhu protiv poslodavca na temelju obračuna plaće (ako je isti uručen) koji predstavlja ovršnu ispravu

4. uputiti zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa – zahtjev za isplatu plaće poslodavcu, a ako odbije zahtjev ili o njemu ne odluči podnijeti tužbu sudu

5. podnijeti tužbu sudu bez podnošenja zahtjeva iz točke 4.

6. ako ste član sindikata tražiti njihovu pomoć

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija