Jump to content

suvlasništvo


anonimno

Preporučene objave

Imam 1/6 vikendice, ostalih pet pripada različitim ososbama. Kad bih tražio sudsko razvrgnuće suvlasništva ono bi bilo ostvareno isključivo prodajom cijelog objekta? tj. imam li to pravo tražiti? Etažno vlasništvo nije uspostavljeno.

Te još jedno da li se suvlasnika može prisiliti na izvršenje nužnih popravaka na objektu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvlasništvo se ne mora razvrgnuti prodajom, sud će dopustiti diobu ako je ona moguća, čak mislim da ovakav način razvrgnuća ima prednost pred prodajom. Ako želite novac, svoj ćete dio moći samostalno prodati. Međutim, budući da vas ima 6, teško mi je zamisliti smislenu diobu vikendice, pa će ona vjerojatno morati biti izložena javnoj prodaji.

Etažno-ne etažno-nema veze.

Što se tiče nužnih troškova, Vi ih možete snositi u cijelosti i kasnije naplatiti od svih suvlasnika. u postupku pred sudom bi se moglo urediti da se radi naplate tih troškova ostalim suvlasnicima umanji njihov suvlasnički dio-ako oni na to pristanu. Ili se možete naplatiti iz cijene nekretnine postignute prodajom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija