Jump to content

stranci i zapošljavanje


tiki

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Nije mi jasno zašto želite pomoći strancima, a ljudima oko vas ne. Zar ne znate da se ni vi ne možete dobnro osjećati ako je loše ljudima u vašoj okolini.

 

Znate li kolika je brojka nezaposlenih na burzi? Ogromna! I to još nisu svi nezaposleni, stvarna brojka je još i veća.

 

Zašto ne razmišljate kako smisliti nova radna mjesta, kako sebi i okruženju u kome živite poboljšati standard, poboljšati življenje?

 

Žalosno je da ljudi gledaju samo svoj mikro svijet i da ne uviđaju da bi im življenje bilo ljepše na malo više pažnje poklanjaju makro svijetu u kome žive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deplasirano i nemoralno je tražiti rupe u zakonu KAKO ZARIBATI SUSTAV da bi se ubacio neko ko nije njegov dio i koji će tim ubacivanjem ZARIBATI još i NEKOG ČOVJEKA iz tog sustava, nekog ko je u nezavidnom položaju jer je nezaposlen, nekog od tisuća i tisuća nezaposlenih koji žive u ovom sustavu!!!!!!

 

Nemoralno je to čak i tražiti a pogotovo još i prebacivati što mu nitko ne želi otkriti te rupe u zakonu!

 

Ako vam je osoba kojoj želite pomoći toliko draga, uzmite si je sebi doma i uzdržavajte je. Bilo bi stvarno nemoralno staviti je nekome drugome na grbaču da nemokme drugome ugrožava egzistenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usko razmišljanje uskog ili boljerečeno uskogrudnog(maloumnog) čovjeka...

jedino sto mu mogu poželiti je da se uskoro i sam nađe u prilici da bude stranac(zbog ovog ili onog razloga) i da ima iste probleme ko i mnoštvo jadnika širom svijeta....

nije direktno u vezi , ali...de gol je bio azilant. kao i medelin olbrajt...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jedno pitanje dusebriznicima za domacu radnu snagu.

 

Mozete li mi objasniti zasto se za pojedina radna mjesta na hrvatskim burzama rada ne moze naci niti jedan radnik s nasim drzavljanstvom, koji bi imao volje i zelje raditi neki odredjeni posao????

 

Shvatite da ima i poslova koje nasi ljudi jednostavno ne zele raditi. Za takve poslove zavod za zaposljavanje vam uredno izda potvrdu da ne raspolozu s radnicima za takvo mjesto ili s trazenim obrazovnim profilom, pa temeljem te potvrde bez problema zaposlite stranca, kojem nije ispod casti raditi neki posao.

 

Kolegice, ovo je savjet koji funkcionira u praksi pa vidite mozete li ga primjeniti na vasem predmetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

Evo jedno pitanje dusebriznicima za domacu radnu snagu.

Mozete li mi objasniti

zasto se za pojedina radna mjesta na hrvatskim burzama rada ne moze naci niti jedan radnik s nasim drzavljanstvom, koji bi imao volje i zelje raditi neki odredjeni posao????

Shvatite da ima i poslova koje nasi ljudi jednostavno ne zele raditi. .

Stara je poslovica da sit gladu ne vjeruje. Izgleda da odvjetnici predobro zarađuju pa nemaju pojma u kako ljudi u njihovom okruženju bijedno žive jer su im mjesečni prihodi znatno ispod egzistencijalnog minimuma, ne vjeruju da nemaju ni za osnovne životne potrebe, da dobijaju sudske ovrhe za plijenidbu stvari zbog neplaćenih režija, a u dugovima (posudbama) su preko grla koje ne znaju kada i kako će vratiti! I to nisu ljudi NSS već VSS sa znanjem jezika i kompjutera, ljudi prešli 37-dmu, NO POSLA NEMA, traže ga na sve strane, i za stalno i u fušu.... prihvaćaju se bilo kakvih sporadičnih slaboplaćenih poslova, trpe mobbing na nepravedno malo plaćenom poslu samo zato jer je stalan ali i otuda ih tjeraju raznim mobbinzima, ponašanjem ispod ljudskog dostojanstva....

 

I sad čujem da na Zavodu za zapošljavanje ima poslova koje mi domaći ne želimo raditi.... NEVJEROJATNO! Zašto taj ZAvod ne obznani da tako nešto postoji, zašto ne ponudi dokvalifikaciju za ta zanimanja? Znate koliko sam puta u razdoblju od '93 do '97 bila na burzi rada, ja koja sam dipl.ecc. i kompjuterski stručanjak? 17 (SEDAMNAEST) puta, i promijenila isto toliko firmi! U tom razdoblju imam rupa u stažu u ukupnom trajanju od 4 (četiri) godine ! A prihvaćala sam se svakog posla, ispod mog stupnja obrazovanja, jer sama skrbim o svom djetetu. Radila sam i za razne UN-ove urede i međunarodne "humaniotarne" organizacije, smrzavala se na minus 15 u izbjegličkom kampu Kupljensko, i za naše novopečene tajkune, koji su mi ostali dužni i zarađenih plaća, i neprijavljenog staža, a o prekovremenima da ni ne pričam, to više nitko ne plaća ali prisiljava na to.

Moja prijateljica iz djetinjstva je napustila Zagreb da bi imala stalan posao koji su joj ponudili u jednom mjestašcu u Međimurju.... tamo živi 15-tak godina, ostala je neudata, najviše žali što nema djece, i ona je za tu sredinu i nakon toliko godina "crna ovca", nema kućnih prijatelja, a sve to trpi jer joj je to jedina moguća egzistencija....

 

I sad vi meni pričate da smo KSENOFOBI.

Ne, mi zagrepčani smo UGROŽENA VRSTA u svom gradu! Pogledajte koliko je visokoobrazovanih ljudi koji po placu i po mrazu i po žezi prodaju voće, povrće ili neku robu, JER NE MOGU DOBITI NEKI DRUGI POSAO koji bi više odgovarao njihovim kvalifikacijama!

 

Ali vama odvjetnicima je to nepoznato jer vam je "van ruke", a i zašto bi vas zanimalo. Glavno da ste si podigli tarife koje vam samo tajkuni mogu platiti. A sve nas ostale treba spriječiti da se sudimo! Jer sudovi su prezatrpani upravo zbog nas, mi stalno rogoborimo kako smo obespravljeni, kako ne možemo živjeti!

 

Ovo s astronomskim tarifama vam je bio dobar potez da nas se riješite. Ali ne i dovoljan.

 

A da možda smislite još jedan rat da nas bude manje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali vama odvjetnicima je to nepoznato jer vam je "van ruke", a i zašto bi vas zanimalo. Glavno da ste si podigli tarife koje vam samo tajkuni mogu platiti.

 

Ovo s astronomskim tarifama vam je bio dobar potez da nas se riješite. Ali ne i dovoljan.

 

A da možda smislite još jedan rat da nas bude manje?

 

gospođo draga, promašili ste osobe na koje ste se željeli/ trebali obrušiti...pa malo smanjite doživljaj...

tako svejedno da li smo odvjetnici (a nismo!)..

žena je pitala za legalan način zapošljavanja stranca i što je tu sada čudno?

koliko naših ljudi odlazi van, školuju se, zapošljavaju se..trebaju li sve države zatvoriti svoje granice?

kako drugi, tako i mi imamo propise koji reguliraju načine zapošljavanja pojedinih osoba...

dakle, primjedbe na račun takvih zakona koji omogućuju zapošljavanje stranaca, i njihovih donositelja, znate kome trebate uputiti...

(iako, osobno ne bih imala ništa protiv zarade po tarifi koju spominjete i jako bih dobro znala što s tom lovom učiniti.... :-D )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ste me stavili u usta, evo nekoliko pitanja:

 

1. Odakle znate da smo odvjetnici?

2. Odakle znate da imamo posao?

3. Odakle znate da nismo zagrepcani?

4. Odakle znate da zivimo iznad egzistencijskog minimuma?

 

I na kraju... sta mislite koliko smo mi, pravnici koji uredjujemo ove stranice na kojima kao ekonomistica prosipate svoje frustracije, placeni za ovaj posao?

 

VOLONTIRAMO!!!!

 

I dok mi ne platite racun za internetske troskove, nemojte mi drzati prodike i docirati o teskom zivotu. Niti znate kako mi sami zivimo, niti znate koliko kosta npr. odrzavanje stranice, koje se ne placa niti iz vaseg dzepa, niti iz drzavnog budzeta, vec iz necijeg privatnog budzeta. Koristite blagodati koje netko drugi plati.

 

Stoga prestanite pljuvati po drugima. Svoje probleme rjesite na nekom drugom mjestu!

 

A za vasu informaciju, Zavod za u konkretnom slucaju izdao potvrdu da za spomenuti posao nema prijavljenih osoba u njihovim evidencijama, pa je dozvoljen rad strancu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A za vasu informaciju, Zavod za u konkretnom slucaju izdao potvrdu da za spomenuti posao nema prijavljenih osoba u njihovim evidencijama, pa je dozvoljen rad strancu.

Hvala na vrlo PRAVNIČKI SROČENOJ informaciji.

 

Tako da se slučajno ne bi javio neko ko nije stranac a slučajno je na Zavodu i baš je te "deficitarne" struke za koju je Zavod izdao dozvolu za rad strancu.

 

Ovako - problema nema!

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A gledajte, uvijek vam ostaje medicina.hr ili slican sajt ako vam ne pase pravni portal.

 

To sto vama nije jasna poruka... stvarno mi je zao. Probajte pitati u Zavodu da vam objasne.

 

Zanimljivo je da vam ne smeta moderatorska zastita na topicu o sigurnoj oporuci, a ovdje smo "pravnici".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odbojne su mi ove vaše pravničke igre i odgovori bez odgovora. Zašto tajite koja deficitarna struka je bila u ovom slučaju?

 

Izrazi pravnik, pravo su izvorno zamišljeni za obilježavanje pojmova koji imaju veze s PRAVDOM i onim što je PRAVO, odnosno ispravno. Pravnici bi trebali djelovati u interesu pravde i istine. Zlo mi je kad vidim u što se to pretvorilo.

 

A što se tiče IP adrese.... povlačim pitanje, vidim da je to kineski za vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, grijesite. Em ne znamo kineski, em smo cak i mentalno ograniceni. Naravno da vam vidim IP! Toliko ste mogli pretpostaviti.

 

Lijepo se javite u ZZZ u Splitu pa cete dobiti informaciju.

 

A malo bi ipak morali razlikovati termine pravo, pravda, pravednost. Cak i etimologije radi, a o kineskom da ni ne zborimo.

 

I jos nesto, offtopicarite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražili smo radnu dozvolu za stranca.

Inače smo turistička agencija kojoj je trebao izvorni govornik slovačkog jezika.

Vratili su nam papire sa objašnjenjem da radno mjesto koje smo stavili nije radno mjesto za radnu dozvolu.

Molimo Vas da ako ima neko informaciju gdje postoji popis dozvoljenih radnih mjesta za stranca za 2005/2006 godinu da nam javi, pa da to promijenimo.

Unaprijed hvala na svim informacijam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

. Naravno da vam vidim IP! Toliko ste mogli pretpostaviti.

 

Lijepo se javite u ZZZ u Splitu pa cete dobiti informaciju.

 

I jos nesto, offtopicarite.

 

Offtopicarit ću ukoliko je ovo Vaša privatna stranica.

Dosta mi je što me tjeraju iz rodnog grada i zemlje jer ne mogu živjeti sa plaćom koju zarađujem kao VSS ekonomista.

 

Ako ste iz moje IP adrese zaključili da sam iz Splitske regije, onda tu nešto ne štima. Ne, vjerojatno ste to pretpostavili iz priče o problemima s zapošljavanjem i zadržavanjem posla, bilo Vam je izglednije da je takva situacija u Dalmaciji nego u bijelom Zagrebu. Izgleda da ne znate da je situacija sa zapošljavanjem u Zagrebu davno prešla kritičnu točki. Znam više kolega i kolegica moje (ekonomske ) struke koji imaju čak lošija iskustva od mene, a neki su i magistrirali no bez obzira na godine i spol nitko ne može dobit / promijenit posao, jer je baš svugdje presudni kriterij ŽNORA, sve ostalo je nevažno, čak i stupanj edukacije! Na Zagreb je preveliki pritisak izvana, tako da zagrepčani sjede doma nezaposleni, a pridošlicama njihovi zemljaci sređuju zaposlenje. Pridošlice su toliki domoljubi da se nakon završenog faksa NE vraćaju doma da doprinesu razvoju svog kraja, nego ostaju u Zagrebu. Tako u Zagrebu živi četvrtina pučanstva Hrvatske, a priličan broj ljudi iz okolnih gradova i sela: Siska, Varaždina, Karlovca... svaki dan putuje u Zagreb na posao i svaki dan se vraća spavati u svoj grad/selo.

 

Jer političari koji bi trebali voditi brigu o ekonomskom razvoju svih krajeva Lijepe Naše, vode je sukladno vlastitim interesima BUDUĆI DA SU I SAMI PRIDOŠLICE.

Mi velimo: dotepenci.

 

Lako se razbacivati etiketama KSENOFOB i slično.

Ne, ja nisam ksenofob, naprotiv, altruista sam. No činjenica je da mi je ugrožena egzistencija zbog opće ekonomske situacije koju pogoršavaju i te neprestane migracije u moj rodni grad. Da se preselim u drugi grad, imala bih dodatne troškove jer bi moralam plaćati podstanarski stan, i morala bih putovati nazad i na Sisvete - jer u Zagrebu su grobovi mojih predaka. Trošila bih i na posjete roditeljima, rođacima i dugogodišnjim prijateljima, svi oni su u Zagrebu . Bila bih totalno istrgnuta iz okruženja, prije svega mislim na ljude, s kojima živim i družom se već skoro pola vijeka.

 

Ne znam da li sam uspjela prikazati i "drugu stranu medalje", kakve probleme pridošlice stvaraju autothtonom stanovništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anonimko,

 

buduci da sam urednik i moderator ovog portala, neovisno tko je vlasnik stranice, odlucujem sama sto je off topic, a sto nije. Nema tu demokracije.

 

Drugo, nesto ste jaaaaako optereceni regionalizmom. Split vam je spomenut jer ste inzistirali na informaciji o kojem se radnom mjestu radilo na kojem je zaposlen stranac. Kako vam to ne zelim reci, uputila sam vas na splitski ured zavoda koji je taj predmet rjesavao, tako da ove vase tlapnje i prolijevnje zuci postaju totalno promaseni.

 

Niti me je briga odakle ste, niti me je briga gdje zivite, ta mi je informacije totalno nebitna za procjenu covjeka. Mozda vama nije. Ako ste tako altruisticni, cemu to razglabanje o "dotepencima", "ugrozavnju" i kvazidomoljublju?

 

Nisu vam drugi krivi sto ste nezadovoljni svojim statusom na poslu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pridošlice su toliki domoljubi da se nakon završenog faksa NE vraćaju doma da doprinesu razvoju svog kraja, nego ostaju u Zagrebu.

 

(...)

 

a priličan broj ljudi iz okolnih gradova i sela: Siska, Varaždina, Karlovca... svaki dan putuje u Zagreb na posao i svaki dan se vraća spavati u svoj grad/selo.

 

pa da, uopce nisu domoljubi, bas ih moze biti sram.

radni dan tajnice zaposlene u zgb ht-u, a koja na posao putuje iz grada udaljenog 50-ak km izgleda tako da ustaje u 5.30, u 6.00 autom ide do zelj. kolodvora gdje lovi vlak u 6.30, pa na tramvaj pa na posao, pa sa posla na tramvaj pa na vlak koji ju kuci doveze u 17.50, pa ponovo u auto i uz malo srece u 18.15 je usla u kucu jedva sposobna da vecera, istusira se i legne spavati.

i bas joj je super u zivotu, od ponedjeljka do petka od 5.30 do 18.15 i ne daj boze da tako zivi zato sto unatoc vladanuju s tri svjetska jezika u mjestu prebivalista nije mogla naci zaposlenje, sve je to zbog nedostatka domoljublja i u inat autohtonim zagrepcanima....

draga gospodjo, ne znam sto bih vam rekao osim da sam sokiran cinjenicom da ovakva razmisljanja dolaze od osobe koja za sebe tvrdi da je visokoobrazovana...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je već krajnje vrijeme da se prekine sa neargumentiranim i paušalnim napadima na odvjetnike i pravnike općenito. oni koji najviše pljuju po odvjetničkim tarifama uglavnom o njima nemaju pojma. pa odakle vam ideja da odvjetnicima pada novac s neba i da zarađujemo basnoslovne cifre. istina je da postoji mali broj odvjetnika koji dobro zarađuju. i to je sasvim legitimno. većina odvjetnika jedva praživljava u svom poslu zbog ogromne konkurencije. svi se bune na tarifu. a koliko vam naplačuju frizeri, automehaničari i sl. ajde njima recite da nemate platiti odmah nego ćete platiti kada budete imali. a većina odvjetnika radi "na dug". da bi došli do nivoa na kojem će dobro zarađivati potrebne su godine teškog rada, truda i zalaganja. uostalom završili su fakultet i godinama ulagali u svoje znanje pa zašto na koncu ne bi pristojno zarađivali. najlakše je krivnju za sve baciti na "fiškale". a nitko ne spominje stranke koje ne plaćaju, svakodnevne prijetnje i odgovornost koju odvjetnički poziv nosi.

 

a što se tiče zapošljavanja stranaca samo jedan podatak. kada se gradila autocesta ZG-ST na natječaj za građ. radnike nije se javilo niti 10 % ljudi koliko je bilo potrebno pa je investitor na kraju morao uvesti par tisuća radnika iz turske, bugarske i rumunjske. a kao nema posla. izgleda da se većini ljudi ne da raditi, a nema kruha bez motike, jel tako? ali bez obzira na to vjerovatno će i dalje za sve biti krivi odvjetnici. ako vam je tako lakše da prebrodite svoje frustracije samo naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija